Regularna wymiana filtrów oleju to podstawa

Prawidłowa eksploatacja pojazdu to w istotnej mierze kwestia użycia należytych filtrów. Tak jak inne części auta, również one mają swoją wytrzymałość, po przekroczeniu, której kierowcy nie pozostaje nic innego jak wymiana i koszty usługi.
Pierwszą barierą dla silnika i paliwa jest
filtry do aut sportowych
Bloger: Ben
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przechodzą przez niego cząsteczki powietrza oraz wychwytywane są mniejsze zanieczyszczenia. Odpowiada on bowiem za niedopuszczenie do silnika dużych cząsteczek kurzu, czy pyłu. Koszt wymiany filtra powietrza oscyluje w granicach 100 złotych, filtr starcza też na przejechanie od 15 do 20 tysięcy kilometrów. Tymczasem częstszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w czasie trwania pracy silnika. To drugi poziom filtru, który usuwa to, czego nie wyeliminował ochronny filtr powietrza. Jest bardziej czuły i podatny na drobnego rodzaju niedociągnięcia. Z reguły wychwytuje większe cząsteczki pyłu, w tym również drobne elementy z metalu.https://www.autolawety.pl/ tłoZ tym elementem nie ma takich problemów jak z filtrem paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju do forda focus diesel.


Inne artykuły

Filtr paliw oraz filtr powietrza, a więc niezbędne wyposażenie każdego auta

auto, samochód
Bloger: assilem4
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wszystko musi być bardziej sprawne. Staramy się wprowadzić maszyny na całkiem inny poziom, jeżeli chodzi o ich sprawność. Jest to możliwe, bo następuje niesamowicie szybki postęp technologiczny. Jednak czasem wystarczające są dość proste rozwiązania zastosowane w starszych maszynach, by te nadążały za współczesnymi oczekiwaniami.


Filtracja paliwa odpowiada za odpowiednią jakość płynu, który napędza nasz samochód. Zdecydowanie bardziej wyczuleni powinni być posiadacze silników Diesla niż zwykłych na benzynę. To kwestia rozwiązań konstrukcyjnych. Do najczęściej stosowanych form filtrowania zaliczane są filtry siatkowe zabezpieczające oraz modele papierowe.


Lokalizacja w jakiej umiejscowiony jest filtr paliwa , to okolice pompy paliwowej i wtryskiwacza. Gdzieniegdzie filtr paliwa umieszcza się schowany głęboko w sercu silnika, w przestrzeniach podwozia, z odpowiednią obudową. Dokopanie się tam zajmuje trochę czasu. Najczęściej więc stosuje się pierwszą z wymienionych lokalizacji. Jest to rozwiązanie czysto pragmatyczne. Jednak jeśli chodzi o usterki wadliwego wykonania, sama eksploatacja nie potrwa długo. Solidnej jakości filtr paliwa daje nadzieję kierowcy na kilkadziesiąt, a dokładniej 15-50 tysięcy przejechanych bez konieczności wymiany kilometrów. Dużo zależy przy tym – poza zamontowanym filtrem – od dolewania benzyny lub oleju napędowego stosownej jakości.
2023/04/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.