Obowiązkowe wyposażenie czterokołowca w naszej ojczyźnie

Oprzyrządowanie czterokołowca to czynnik, jaki ma nie tylko kluczowy wpływ na wygodę poruszania się po szosie, lecz także na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy.


W związku z tym, każdy wóz zarejestrowany w Polsce powinien mieć obowiązkowe wyposażenie, które jest niezbędne w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.
paliwo
Bloger: Umbrela Verde
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


pasy mocujące
Bloger: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pierwszym obowiązkowym elementem wyposażenia auta będzie gaśnica z homologacją o objętości minimum 1 kg. Jej zakup to koszt w granicach 20 zł.

Inne, także niezwykle zajmujące szczegółowe opracowanie (https://ratkor.com/nasza-oferta/dezynsekcja) przedstawionego tematu odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Kierowcom, jacy zbagatelizują tę kwestię oraz nie wyposażą swego wozu w gaśnicę o należytej pojemności, grozi kara w postaci mandatu do nawet 500 złotych. Samochodowa gaśnica musi posiadać też aktualne badanie techniczne, jakie odbywa się raz na rok, jednak policja nie ma prawa karać Was za niedopilnowanie tej czynności.
Trójkąt ostrzegawczy jest to następny przedmiot, który wchodzi w skład obligatoryjnego wyposażenia wozu w naszym kraju. On również powinien posiadać homologację. W wypadku ostrzegawczego trójkąta karze podlega nie tylko jego brak, lecz także niewłaściwe wykorzystanie. Wiele osób w swym wozie wozi także takie obiekty jak apteczka, kamizelka odblaskowa, zapasowe koło, lewar, pasy mocujące przedmioty transportowane w bagażniku bądź linkę holowniczą. Tak naprawdę te akcesoria nie zostały wyszczególnione w zarządzeniu Ministra Infrastruktury dotyczącego niezbędnego wyposażenia czterokołowca, stąd ich brak nie jest karany.
Należy jednak pamiętać, że to niebywale ważne przedmioty, które niejednokrotnie dopomogły wielu kierowcom wyjść z karkołomnej sytuacji, z tej przyczyny warto mieć je w swoim wozie.
2019/05/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.