Kilka terminów związanych z szeroko pojętą energią elektryczną

Jest w nauce bardzo dużo definicji, które na początku mogą wydawać się trudne czy też wręcz niemożliwe do zrozumienia. Jednym z przykładów jest chociażby obciążenie indukcyjne.

Wystarczy jednak odrobina cierpliwości i będziemy mogli zrozumieć w jaki sposób ono funkcjonuje i czym tak naprawdę jest.


silnik
Bloger: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Termin o jakim mówimy jest tak naprawdę częścią obwodu elektrycznego, jaki wykorzystuje energię magnetyczną żeby wprawiać urządzenia bądź też silniki w ruch. Spora liczba maszyn elektrycznych z którymi mamy okazję obcować można skategoryzować na te typu indukcyjnego a także redukcyjnego, bazując na tym jak wchłaniają oraz przetwarzają energię elektryczną- przeczytaj na stronie. Obwody indukcyjne wykorzystywane są przeważnie w przemyśle ciężkim w większych urządzeniach jak choćby transformatory, elektro przekaźniki czy też - (http://www.ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego) wielkogabarytowe silniki działające na prąd.


Inne artykuły

Tuleja dystansowa posiada wiele zastosowań

Maszyna produkcyjna
Bloger: halfrain
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Urządzenia składają się z przeróżnych części. Kiedy jakaś maszyna powinna odpowiednio działać, to musi się ona składać z przeróżnych części, które będą ze sobą dobrze współgrały. Przez to właśnie tak ważne będzie to, aby znać każdą część, która się w nich znajduje i zaznaczyć, co trzeba usunąć, kiedy dojdzie do usterki urządzenia. Możemy wtedy korzystać z elementów oryginalnych, lub zamienników, a wszystko tutaj będzie zależało od ich wytrzymałości i tego, w jaki sposób będą ze sobą współgrały.


Innym całkiem interesującym przykładem zagadnienia związanego z ogólnie rozumianą energią elektryczną jest Load Bank. Jest to urządzenie jakie służy do testowania awaryjności agregatów, UPS-ów czyli tzw. zasilaczy awaryjnych czy też narzędzi chłodzenia w dużych serwerowniach jak i centrach baz danych. Urządzenie to jest więc szalenie ważne jak również bardzo pomocne w diagnostyce i trosce o sprawne funkcjonowanie wyżej wspomnianych narzędzi- pomocne wskazówki.

Dlatego też wyjątkowo ważny jest dla dużej ilości firm tzw. load bank testing, czyli proces sprawdzania i analizowania niezawodności urządzeń jak i systemów z wykorzystaniem opisywanego przez nas narzędzia diagnostycznego. Unikniemy w ten sposób możliwych problemów, które wynikają z nagłych problemów w dostawie energii elektrycznej.
2019/01/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.