Parę słów o odmianach kominów i ich zastosowaniu w budownictwie obiektów przemysłowych.

Kominy są integralnym elementem pejzażu wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|panoramy miejskiej. Ich strzeliste sylwetki widać już z oddali, a te bardziej oryginalne bywają często uznawane za swoisty symbol konkretnych fabryk.
Tak mniej więcej przedstawia się wiedza o kominach każdego laika.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (https://mcrsklep.pl/pl/kratki-peczniejace), który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Warto ją trochę rozszerzyć. Kominy przemysłowe dzielą się na trzy główne rodzaje: przemysłowe, spalinowe i wentylacyjne - komin przemysłowy wysokiej jakości. Pierwsze z nich, które funkcjonują również pod nazwą dymowych, służą wyprowadzaniu na zewnątrz produktów spopielania drewna, węgla i innych materiałów. Drugi typ wykorzystywany jest do wypuszczania gazowych pozostałości procesów produkcyjnych w trakcie określonych procedur wytwórczych.Trzecie montuje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonywane są z różnych materiałów.


Inne artykuły

Wyszukajmy właściwy transport zagraniczny

Ciężarówki
Bloger: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Transport zagraniczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Znacznie częściej zakłady nie zamykają się już tylko do rodzinnego kraju, lecz chcą zaistnieć na świecie, dlatego zrobią wszystko, aby trafić też na zagraniczne rynki.

Wysoki komin
Bloger: Karen Mardahl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W ofertach firm zajmujących się ich montowaniem możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich posiada jeszcze swoje podtypy. Chociaż wybór właściwego dla naszej hali produkcyjnej rodzaju komina należy przenieść na specjalistów, warto dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne typy i czego można po nich oczekiwać. Kominy ceramiczne możemy spotkać przede wszystkim w nowo powstałych budynkach. Ze względu na szybki czas wykonania i swoją wszechstronność doskonale nadają się one do domów mieszkalnych, które ogrzewane są za pomocą pieców spalinowych na różne typy paliwa. Kominy murowane natomiast wykorzystywane są do odprowadzania spalin z najzwyklejszych pieców kaflowych, kotłów na koks i węgiel oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe wyglądają jak zwyczajne rury, a znajdziemy je na większości fabryk i zakładów produkcyjnych - Kominy stalowe cechują się niebywałą łatwością montażu oraz względnie niewielką wagą.

Ten interesujący wpis (http://www.lazzonigroup.pl/centrum-wiertarskie-master-6x-cnc/) opracowywaliśmy dla Ciebie niezwykle skrupulatnie. Sądzimy, że Ci się spodoba i zajrzysz na naszą kolejną stronę.

Powstają z uprzednio przygotowanych elementów, które łączy się ze sobą już na budowie, a służą do odprowadzania dymu z kotłów kondensacyjnych i gazowych.
2021/07/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.