Najlepsza dieta na wzmocnienie mięśni

Poprawnie skomponowana dieta na masę to dopełnienie treningu na masę. Dzięki niej znacznie prędzej pojawią się wyniki naszych treningów. Poddając organizm treningowi cielesnemu zwiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć ponadplanowych kalorii jest kwestią indywidualną a także zależy od natężenia treningów, naszych indywidualnych uwarunkowań.

przeczytaj na ten temat
Bloger: marshel
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Dieta na siłownię powinna zapewniać naszemu organizmowi zbilansowane potrawy zawierające stosowne proporcje węglowodanów, białek, tłuszczy oraz witamin. Ilość dań konsumowanych w przeciągu dnia musi wahać się pomiędzy 5 a 6 w stałych porcjach.

Miejmy na względzie, iż nasze ciało w głównej mierze złożone jest z wody, stąd powinniśmy pić przynajmniej 3 litry wody niegazowanej, natomiast w gorące dni nawet 5 litrów. O ile nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi wystarczających porcji cukrów oraz białka, dietę mogą uzupełnić odżywki na masę - najlepsze suplementy i odżywki dla sportowców.

Inne artykuły

Jak dobrać najlepsze suplementy na budowanie masy?

siłownia - ćwiczenia
Bloger: brett jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chodzenie na siłownię i dbanie o swoją formę stało się obecnie trendy. Trenują nie tylko młode, ale też starsze osoby pragnące jak najdłużej cieszyć się właściwą kondycją. Niejedna osoba marzy o tym, aby ekspresowo osiągnąć efekty i pochwalić się rewelacyjną sylwetką, toteż wykorzystuje suplementy na masę. Niniejsze środki mogą być skuteczne, należy tylko orientować się, jak wybrać odpowiednie.


Węglowodany - to podstawowe źródło "zasilania" dla naszego organizmu. Artykuły dostatnie w węglowodany zapewniają nam siłę. Musimy jednakże unikać węglowodanów przetworzonych, zawartych w słodyczach. Najwięcej zjadajmy ich rankiem, w posiłkach przed a także po treningu. Które artykuły powinny się znaleźć w naszej diecie? Przede wszystkim: wyroby zbożowe - kasza, ryż, warzywa - fasolka, ziemniaki, owoce - banany, pieczywo z pełnego ziarna. Dobowa dawka spożywanych węglowodanów waha się między 5g - 7g na kilogram masy ciała. Białka - są zasadniczym składnikiem mięśni. Zalecana dzienna dawka to 2 gramy na kilogram masy ciała. Ostatni spożywany posiłek w ciągu doby musi zawierać najwięcej białka natomiast mało węglowodanów.

Co zatem będzie mieścić sporo białka? Z pewnością: mięso - drób, wołowina, ryby, jajka, twarożek, nabiał.

Masz spory problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona rehabilitacja warszawa.

Dobowa dawka spożywanego białka wynosi 2g - 3g na 1kg masy ciała. Tłuszcze są ogromnie ważnym składnikiem odżywczym. Także stanowią źródło energii dla naszego organizmu i są koniecznie w procesie budowy mięśni. Co najlepiej jeść? Oliwę z oliwek oraz tłuste ryby. Dzienna dawka konsumowanego tłuszczu (najlepsze spalacze tłuszczu) musi wynosić około 1g na 1kg masy ciała.

Trzeba trzymać się powyższych wytycznych bez względu na fakt czy jest to trening dla początkujących (przeczytaj tu), czy jesteśmy w fazie zaawansowanych treningów.
2022/12/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.