Jak dobrać najlepsze suplementy na budowanie masy?

Chodzenie na siłownię i dbanie o swoją formę stało się dzisiaj trendy. Trenują nie tylko młode, lecz również starsze osoby chcące jak najdłużej szczycić się dobrą kondycją. Niejeden człowiek marzy o tym, aby błyskawicznie osiągnąć efekty i pochwalić się efektowną sylwetką, dlatego stosuje suplementy na masę. Niniejsze preparaty mogą być efektywne, należy tylko orientować się, jak wybrać właściwe.
siłownia
Na podstawie danych z: http://www.sport-shop.pl/
Najistotniejsze to zapamiętać, iż każdy z nas jest inny i nie wszystko, co dobrze zadziała na znajomego, niekoniecznie przyniesie takie skutki i dla nas. Na dzisiejszym rynku działa wiele firm, toteż nie powinniśmy mieć problemu z odszukaniem różnorodnych preparatów i wypróbowaniem ich.

Najlepiej jest kupić interesujący nas produkt, a następnie sprawdzić suplement o podobnym składzie innej firmy i osądzić, po którym czujemy się lepiej. Jeżeli natomiast coś nam szkodzi, zmieńmy suplement i także obserwujmy swój organizm. Możemy wybierać spośród różnych środków. Co się do nich zalicza?

Niewątpliwie jest to kreatyna, jaka wspomaga proces nawodnienia komórek i syntezę białek mięśniowych. Do tego zwiększa wytrzymałość, jak również zmniejsza próg odczuwania bólu sprawiając, że możemy ćwiczyć więcej – jednakże – nie wolno przesadzić. Mięśnie powinny mieć czas na regenerację, inaczej wyłącznie wyrządzimy sobie krzywdę.

Kreatyna może kumulować się w nerkach, dlatego należy się pilnować. Drugim preparatem jest glutamina, którą organizm sam wytwarza, jednak w czasie większej aktywności fizycznej wymaga go więcej. Buduje czystą masę mięśniową i zwiększa zasób glikogenu mięśniowego. Poza tym usprawnia funkcjonowanie jelit, jeżeli mamy z tym trudności.

Nie można zapominać o odżywkach białkowych, jeżeli nasza dieta ich nie zawiera. Jeśli deficyt białka nam nie grozi, nie decydujmy się na tą odżywkę, gdyż w nadmiernej ilości wywołuje zakwaszenie organizmu i kłopoty neurologiczne. Ważne są również aminokwasy, które oddziałują na syntezę białek i zachodzące w organizmie procesy anaboliczne.

Inne artykuły

Najlepsza dieta na wzmocnienie mięśni

dobre na diecie
Bloger: Roberto
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odpowiednio skomponowana dieta na masę stanowi dopełnienie treningu na masę. Dzięki niej znacznie szybciej pojawią się wyniki naszych treningów. Poddając ciało wysiłkowi cielesnemu powiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć dodatkowych kalorii jest materią indywidualną a także zależy od intensywności treningów, naszych osobistych uwarunkowań.


Należy wiedzieć, że żadne suplementy na masę nie dają rezultatu od razu i nie mają zastępować treningu, lecz jedynie go wspierać. Dlatego wybierajmy mądrze, aby cieszyć się efektami, jakie niewątpliwie nadejdą.
2023/03/23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.