Remont domku kroczek po kroczku: plan prac remontowych oraz wskazówki

Jak uplanować remont budynku, aby wszystko przebiegło prędko oraz gładko? Podpowiadamy, od czego zacząć remont mieszkania oraz domu, w jaki sposób czytać cennik a także zrobić kosztorys.


internet
Bloger: Patrick Bombaert
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

O czym wypada pamiętać w perspektywie odpraw celnych na lotnisku?

samochód - tableau
Bloger: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, w których podróżowanie jest niezwykle łatwe, szybkie i komfortowe. Loty samolotem wliczając w to bardzo odległe miejsca na świecie stają się coraz bardziej dostępne dla ogromnej masy ludzi.


Remont mieszkania albo domu to ogromne przedsięwzięcie, z tej przyczyny nim przystąpimy do niego, warto na początek rozplanować kolejność prac. Dzięki temu uda nam się sprawnie wykonać remont oraz z harmonogramem z pewnością łatwiej będzie nam zapanować nad remontowym budżetem. Prace najpierw rozpoczynamy od najpilniejszych oraz największych prac, a na koniec możesz zostawić drobne naprawy, jakie zrealizujemy sprawnie oraz szybko.


Jeżeli ustaliliśmy już termin remontu, sprawunki należy rozpocząć dwa miesiące przedtem. Może się okazać, iż wyselekcjonowana terakota, armatura - www.arapneumatik.pl/k-4-armatura-przemyslowa - bądź pistolet tynkarski będzie dostępny na zamówienie. Zaś niedostarczenie brygadzie surowców na czas oznacza przedłużenie się remontu. Planując sprawunki, warto mieć na uwadze kolejność prac. Z reguły poważny remont domku zaczynamy od wyburzania a także stawiania ścian, wymiany okien i zabudowy balkonu, prac przy instalacji kanalizacyjnej a także wodnej, napraw podtynkowej elektrycznej instalacji, wymiany parapetów wewnętrznych. W dalszej kolejności instalujemy ogrzewanie podłogowe, wymieniamy rury centralnego ogrzewania, odświeżamy ściany bądź zabudowujemy płytami z karton gipsu.


Niektóre roboty remontowe zdołamy przeprowadzać jedynie w konkretnych porach roku. Jest to między innymi wymiana okien, instalacji grzewczej, wodnej czy też kanalizacyjnej. Roboty owe zazwyczaj wykonywane są od wiosny do jesieni.
2020/11/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.