Niebawem się przeprowadzasz? Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli w czasie ich przewożenia

Przeprowadzka to za każdym razem sporo starań, zwłaszcza z przewożeniem mienia, jakie dotychczas udało nam się zebrać. Wsadzamy wszystko do pudeł, a większe meble trzeba rozkręcić, gdyż w innym wypadku nie moglibyśmy ich poprzenosić przez drzwi.

Jeśli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, tylko decydujemy się samodzielnie je przewieźć, musimy właściwie ochronić szafki, komody i stoliki, by się nie uszkodziły w trakcie przewozu. Jak to zrobić? Na początku ważne jest opróżnienie mebli. Książki, obrusy, ciuchy oraz inne drobiazgi niemało ważą, a poza tym mogłyby wypaść na przykład w trakcie znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka
Na podstawie danych z: flickr.com
Częstokrotnie należy także wyjąć szuflady czy półki, dzięki temu meble będą bezpieczniejsze i ich mniejsze części nie będą się przemieszczać. Jeśli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w taki sposób zabezpieczając ruchome elementy. Podczas transportu ważne jest również odpowiednia ochrona rogów, jakie są wyjątkowo narażone.

Najlepiej jest obkleić je taśmą bądź wcześniej obłożyć kartonem, a później obkleić, aby ochrona była wytrzymała.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do kolejnego artykułu na zbliżony temat - tam znajdziesz ważne treści. Zatem idź do serwisu roboty rozbiórkowe i ciesz się nimi.

Jeśli mamy wartościowe antyki, na przykład wazon, który sporo nas kosztował, powinno się owinąć go folię bąbelkową. () Podobnie zróbmy w przypadku sprzętów elektronicznych, ponieważ takie elementy także musimy w pewny sposób zapakować. Wracając do mebli – na szczególną uwagę zasługują wszelkiego typu kanapy i sofy.

Czy jakieś komentarze na temat owego tekstu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam niezwykle miło, jeżeli dopiszesz do nich też swe opinie.


Tapicerka nie w każdym przypadku wykonana jest z mocnej tkaniny, dlatego należy starannie owinąć tapczan folią, a pomiędzy konkretnymi meblami umieścić kartony. To dodatkowo zabezpieczy je przed obijaniem. Jeżeli podróż jest długa, możesz dokupić specjalne pasy zabezpieczające, jakie utrzymają je w jednym miejscu, nawet gdy ostro skręcisz bądź gwałtownie się zatrzymasz.

Nie zapominając o niniejszych radach nie musisz niepokoić się o swoje meble podczas przeprowadzki. Po wniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, aby najpierw je wytrzeć, ponieważ na pewno się zakurzyły, a lepiej jest poustawiać wszystko na czystych półkach, niż po paru dniach zabierać się za sprzątanie. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby ci pomóc w zaniesieniu mebli, zawsze możesz poprosić sąsiadów, z jakimi od razu nawiążesz bliższe relacje.
2019/07/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.