Samochód zniszczony w wypadku? Co zrobić w takiej sytuacji?

Kolizja nie należy do przyjemnych sytuacji, szczególnie wtedy, jeżeli jest to związane z naprawą naszego samochodu. Co trzeba zrobić w takim przypadku? O czym musimy pamiętać i na co zwrócić naszą uwagę?

Wypadek
Bloger: State Farm
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, aby pamiętać o tym, że uszkodzony pojazd to nie koniec świata. Ważne jest to, iż jesteśmy cali i zdrowi. To, co musimy zrobić, jest uzależnione od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz pojazd. Jeżeli uszkodzenia nie są wielkie, może się okazać, iż nie będzie konieczna nawet wizyta w warsztacie i ewentualne naprawy możemy wykonać we własnym zakresie. Takie rozwiązanie pozwoli nam dużo obniżyć koszty, gdyż będziemy musieli tylko kupić części zamienne. Inaczej jest w przypadku, kiedy uszkodzenia okażą się większe. Jeżeli na miejsce kolizji konieczne będzie wezwanie autolawety, jaka odholuje nasz pojazd we wskazane miejsce, koszty sporo wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeżeli wina leży po naszej stronie.

Jeżeli wykupiliśmy tylko podstawowe ubezpieczenie OC, to wówczas będziemy musieli pokryć wszelakie koszty naprawy naszego samochodu z własnych środków. W takim przypadku trzeba wybrać warsztat, w którym wykonana będzie naprawa. Wbrew pozorom jest to sprawa bardzo istotna, gdyż jeśli naprawa (naprawasilownikow.pl/) zostanie wykonana nierzetelnie, będzie to miało wpływ na przyszłą eksploatację naszego samochodu. Dlatego niezwykle ważne jest, by naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie powinniśmy sugerować się tutaj tylko najniższym kosztem naprawy, bo zamiast złudnej oszczędności może to prowadzić do jeszcze większych wydatków w przyszłości.


Inne artykuły

Czy autoryzowany serwis BMW to miejsce dla każdego właściciela tego samochodu?

czerwone audi
Bloger: Arjun Mohan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bayerische Motoren Werke to jedna z cieszących się popularnością koncernów samochodów osobowych. Tak samo u nas cieszy się stałym poważaniem, z tego względu renomowane warsztaty marki są potrzebne jak deszcz trawie. A to choćby ze względu na to, że nawet naprawa światła w lampie jest współcześnie tak kłopotliwa, że wymaga odwiedzin w serwisie, gdzie zajmą się tym fachowcy. Ze względu na to warto poszukać takiego warsztatu, który pasuje naszym wymaganiom.

Wrak
Bloger: Istockphoto
Na podstawie danych z: Istockphoto
Najtrudniej jest w przypadku, kiedy pojazdy po wypadku nie nadają się do dalszego eksploatowania, lub ich naprawa jest nieopłacalna. Może się okazać, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest złomowanie aut. Czasem jest to mniej kłopotliwe niż sprzedanie pojazdu. Jeśli oddamy auto do stacji demontażu pojazdów, dostaniemy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby odnaleźć punkt, w którym można zezłomować samochód wygłuszanie drzwi samochodowych wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób znajdziemy nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszystkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, aby nie wpadać w panikę, jeżeli przydarzy nam się kolizja. Najważniejsze jest to, by nic poważnego nam się nie stało. Wtedy będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, a może złomowanie aut.
2019/10/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.