Dwadzieścia pięć lat przemian

Razem ze zmianą systemu po wyborach 4 czerwca 89 i wzbogacaniem się społeczeństwa rodacy postanowili nadgonić opóźnienia spowodowane gospodarką centralnie sterowaną. Proces ten przebiegał i chyba nadal przebiega wielotorowo. Rozpoczął się on już w 1988. Najszybsze i najgłębsze zmiany następowały w gospodarce. Jak grzyby po deszczu powstawały małe firmy i malutkie jednoosobowe interesiki. Po czasie z wielu z nich powstały największe obecnie istniejące firmy.


Najnowsza kolekcja Reebok
Bloger: Reebok
Na podstawie danych z: Reebok
Znaczna poprawa jakości życia Polaków i otwarcie na świat było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miejscowościach powstawały sale ćwiczeń z angielskiego zwane fitness clubami. Jednocześnie z trendem sportowym sprzedawcy i wytwórcy odzieży dostosowali swój asortyment do zapotrzebowania.

Sprawdź bez obaw ten udostępniony tutaj artykuł. Przedstawia on pokrewną tematykę, więc na pewno też będzie według Ciebie warty poznania.

Na rynek weszły bluzy fitness dla kobiet, ogromna ilość dresów. Dzięki dostępowi do MTV i naśladownictwu idoli muzyki popowej pojawiły się męskie oraz kobiece bluzy z kapturem.


Na chodnikach w tak zwanych "szczękach" sprzedawano co popadnie - kiełbasę i wołowinkę z prywatnego uboju obok bielizny, prostych bluz damskich czy majtek. Rzecz jasna zaczynały również powstawać luksusowe sklepy gdzie było można dostać bardzo drogie markowe produkty na przykład proste bluzy, dresy męskie oraz damskie, bluzy damskie z kapturem czy bluzy fitness dla kobiet.

Początkowo te miejsca były raczej wystawami rzeczy które klient chciał mieć. Z perspektywy lat przedziwne były to czasy, dość rozmarzone ponieważ liczyło się to co się potrafi i jak bardzo człowiek potrafi się przystosować do zmieniających się okoliczności. Był to czas wielkich nadziei i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i gdy ktoś czegoś bardzo chce to wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Moim zdaniem nie można było sądzić w inny sposób, ponieważ to był także okres cudów. W końcu nie za często w historii tej części Europy w zasadzie bez rozlewu krwi zmienił się porządek świata uznawany dotąd za niezmienny.
2024/02/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.