Jakie adaptery będą pasować w USA a jakiego rodzaju w Anglii?

Gdy udajemy się do odległego państwa, powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu, czy bez kłopotu będziemy w stanie naładować aparat fotograficzny lub telefon. Urządzenia te są konieczne w bieżącym funkcjonowaniu.


Adaptery są to małe urządzenia, które umożliwiają podłączenie elektrycznego urządzenia do lokalnej sieci energetycznej.
sprężarka
Bloger: Laineema
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zależnie od kraju ilość otworów w elektrycznym gniazdku i umiejscowienie ich mogą się trOCróżnić. W wielu krajach stosowany jest taki sam standard kontaktu elektrycznego jak w Polsce, ale są także miejsca, w których kontakty wyglądają całkiem inaczej oraz jest konieczne zastosowanie adaptera. Adaptery kontaktu elektrycznego wybierać należy do rodzaju gniazdka.

Potrzebne są Ci dodatkowe wątki (https://sklep.autopart.pl/akumulatory-do-lodzi-i-kamperow-575-800-akumulator-autopart-galaxy-voyager-75ah,c9,p233,pl.html) na ten ciekawy temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do następnego tekstu - tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Z innego adaptera będziemy korzystali w Wielkiej Brytanii a z odmiennego w Państwie Środka lub USA. Zanim zakupimy konkretny adapter powinniśmy sprawdzić, czy zadziała on w państwie, do jakiego się wybieramy. Każdy adapter dopasowany będzie do innego typu kontaktu i elektrycznej sieci. Najpopularniejsze adaptery są to adaptery przystosowane do pracy z gniazdkami elektrycznymi w Wielkiej Brytanii, w Irlandii, w USA a także w Chinach.


Wtyczki angielskie posiadają bardzo swoisty wygląd i posiadają trzy w kształcie prostokąta bolce. Taki przeznaczony do uziemienia jest bolcem prostopadłym do pozostałych. Wtyczki są również często zaopatrzone w wewnętrzny bezpiecznik i mogą działać pod napięciem o wysokości 240 i 220V oraz 50 Hz. Dziś w sprzedaży znaleźć moglibyśmy kilka rodzajów wtyczek, zatem należałoby dobrze sprawdzić, czy wybrany adapter przez nas na pewno pasował będzie do kontaktu. Elektryczne kontakty w Stanach Zjednoczonych dostarczają napięcie 110,120V oraz częstotliwości 60 Hz. Krajowe narzędzia natomiast najczęściej pracują pod napięciem o wysokości 220, 230V oraz częstotliwości 50 Hz.
Podstawowa odmienność między sieciami, to wygląd gniazdka i wtyczki. W USA elektryczne gniazdka posiadają 2 płaskie, prostokątne otwory i jedno wejście okrągłe na bolec uziemienia.
2022/01/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.