Chiptuning pojazdu - kiedy można go robić, w jaki sposób wpływa na parametry auta, czy jest bezpieczny?

Tuning samochodu przeciętnemu kierowcy w naszym kraju nasuwa dość pejoratywne skojarzenia a także jest przedmiotem niewybrednych żartów.


Są jednakże stosowne metody, by polepszyć parametry silnika w samochodzie, a jedną z nich będzie coraz bardziej modny chiptuning.
Profesjonalnie wykonany, o wiele podwyższa komfort jak też bezpieczeństwo jazdy bez ryzyka defektu silnika. Mnóstwo kierowców silnika łączy z zainstalowaniem spojlerów, chromowanych nakładek na wydech, niskoprofilowych kół bądź też przyciemnieniem okien łuszczącą się folią.


Inne artykuły

Im dłuższe kolejki do warsztatu tym bez wątpienia jest on lepszy

Akumulator
Bloger: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
W dniu dzisiejszym mienie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie szerokim. Wciąż kilkanaście lat temu nikt z nas bez wątpliwości nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w bardzo duży sposób wpłynęła na nasze życie.


tuning silnika
Bloger: Manuel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


O ile takowe zmiany wizualne mogą wzbudzić jedynie politowanie, to wszelakie ingerowanie przez amatorskich mechaników w przykładowo w zawieszenie lub układ hamulcowy Audi (robacz nasze realizacje) mogą być niepewne zarówno dla samych kierowców tychże szalonych bolidów jak też innych eksploatatorów dróg. Jakakolwiek ingerencja w seryjny czterokołowiec mająca na celu jakąkolwiek metamorfozę parametrów technicznych wymaga całościowej, specjalistycznej erudycji jak też doskonale wyposażonego zaplecza technicznego. Wobec tego zwiększenie mocy silnika obejmować może różne części pojazdu a także może być przeprowadzany z założeniem otrzymania rozmaitych zamysłów. Jednym z nich jest podwyższenie mocy i momentu obrotowego napędu przy jednoczesnym obniżeniu pułapu spalania. Najlepiej będzie go przeprowadzić przez coraz bardziej modny w naszym kraju tzw. chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie poprzez doświadczonego mechanika przynosi niezwykle dobre rezultaty oraz co ważne, podnosi również poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.


Producenci pojazdów częstokroć zostawiają w silnikach duży zapas wielu parametrów po to, aby "oswobadzać" je w nowszych wzornikach bądź też dopasowywać do wyposażenia, wielkości, lub też masy wybranego modelu. Wykorzystując chiptuning https://s-performance.pl/ycznego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możliwość regulacji i wydobycie "ukrytych" parametrów w szerokim obszarze dowolności.
2023/12/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.