Na czym polega praca kuriera? Czy warto tak pracować? Jakie są zalety, a jakie są negatywne strony tej pracy?

Jeśli zastanawiamy się nad podjęciem pracy jako kurier powinniśmy się zastanowić nad paroma rzeczami, a przede wszystkimsprawdzić, na czym taka praca polega. Każdy kurier, aby zacząć pracować powinien mieć własny pojazd dostawczy jak również założoną działalność gospodarczą. Jeżeli zaczyna pracę dla jakiejś firmy kurierskiej musi przemalować swój samochód oraz obkleić go naklejkami firmy. To dzięki temu każdy pojazd kuriera prezentuje się tak samo.

Paczka
Bloger: alison_gor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zajęcie kuriera to praca w ciągłym biegu, ponieważ często musi on dostarczyć paczki do miejsc, które oddalone są od siebie nawet o kilkadziesiąt kilometrów. W tej pracy więc trzeba się stale śpieszyć, szczególnie, iż koszt przesyłek kurierskich bardzo się różni, a sporo przedsiębiorstw walczy o klienta na różne sposoby. Już normą jest, że zorganizowanie kuriera odbywa się szybko, można to zrobić przy pomocy różnych platform w internecie, gdzie jest możliwość by porównać czas oraz koszty doręczenia.

W pracy kuriera trzeba się ciągle śpieszyć, ponieważ kliencki oczekują niecierpliwie na własne przesyłki. Mało tego, zdarzają się duże, niewygodne do przenoszenia pakunki, które dajmy na to należy wnieść całkiem wysoko. Wszystko to powoduje, iż jest to praca dość ciężka oraz wymagająca, przeznaczona głównie dla mężczyzn, chociaż w ostatnich czasach coraz częściej widzi się zatrudnione tak panie. Rzecz jasna taka praca ma swoje plusy. To zawód doskonały dla tych, którzy nie przepadają za siedzeniem za biurkiem, bardziej lubią pracę w ruchu. Atutem jest również kontakt z klientami i brak monotonii, gdyż każdy dzień daje nowe wrażenia.

Początki są trudne, jednak po nabraniu wprawy będzie dobrze. Gdy poznamy własny rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to również szybciej dostarczymy przesyłki.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis zamykarki, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

A jak przeważnie wygląda typowy dzień w pracy kuriera? Każdy kurier powinien stawić się rano ze swoim samochodem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści. W magazynie odbiera się paczki, które są przeznaczonego do danego rejonu. Później ruszamy w trasę. Dziennie kurier musi rozwieźć 50-100 przesyłek do 50-60 adresów. To natomiast jedynie przykład, sporo bowiem zależy od konkretnej spółki kurierskiej. Tak samo sprawa wygląda ze stawkami za standardowe usługi, ponieważ ceny przesyłek kurierskich dość znacznie się różnią --> czytaj dalej na tej stronie.
2023/06/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.