Mini poradnik dla żółtodziobów - jakie dzisiaj mamy sposoby cięcia stali i jaką z nich najlepiej wybrać?

Dla wszystkich osób niekoniecznie zorientowanych w kwestiach budowlanych postanowiliśmy przygotować cykl artykułów na takie właśnie tematy. Jeżeli szukasz rady dotyczącej przykładowo tego, jakich surowców użyć do budowy swojego domu albo w jaki sposób ciąć stal, wtedy nasz cykl artykułów przeznaczony jest z pewnością właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci, jakie dzisiaj stosuje się techniki cięcia stali, a na dodatek odpowiemy na pytanie, czy każdy rodzaj stali da się przeciąć w każdy sposób.

cięcie stali
Bloger: Carl Wycoff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Cięcie stali w teraźniejszych czasach może dokonywać się dwoma sposobami - za pomocą lasera albo przy użyciu wody. Nie da się ukryć, że każdy z tych sposobów ma swoje minusy, ale także i zalety. Nie każdy z nich będzie odpowiedni do każdego rodzaju stali, dlatego bez wątpienia najlepiej będzie wcześniej najlepiej zorientować się, który sposób będzie właściwy do rodzaju blachy, który akurat posiadasz lub który zdecydowałeś się kupić. Na przykład blachy kwasoodporne są tak twarde, że nie każda metoda cięcia stali będzie dla niej odpowiednia.

Właściwie najbardziej popularną metodą jest obecnie cięcie stali za pomocą strumienia wody. Dobrze jednak w takich wypadkach sprawdzić dokładnie, czy strumień wody poradzi sobie z konkretnym typem stali i czy cięcie stali za pomocą strumienia wody niewątpliwie będzie opłacalne. W przypadku bowiem, kiedy masz stal nieco grubszą niż 5 - 8 milimetrów, wówczas cięcie za pomocą wody może nie zdać egzaminu. Woda sprawdza się doskonale w przypadku kiedy masz do czynienia z dość cienką stalą. Wtedy cięcie za pośrednictwem strumienia wody na pewno będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli cięcie za pomocą wody nie sprawdza się w przypadku Twojej stali, wówczas powinieneś zdecydować się na cięcie za pomocą lasera albo plazmy. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że straty materiału są stosunkowo wysokie, dlatego niewątpliwie musisz zamówić nieco większy arkusz stali niż potrzebujesz. W takich wypadkach najlepiej będzie zdać się na pomoc profesjonalisty - jeżeli przedstawisz swoją sytuację w sklepie i powiesz dokładnie, czego potrzebujesz, wtedy bez wątpliwości ktoś dobrze poradzi Ci, jakich wymiarów arkusz stali musisz kupić. Autor: Producent stali BTH
2020/10/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.