Niezwykle wytrzymała blacha - jak się ją produkuje

budowa
Bloger: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do produkcji maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności.
Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

hardoxTaki materiał pozwala na nowoczesne, innowacyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Dostępne są odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne odmiany utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, pracują warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie wykorzystywane są do produkcji nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Blachy trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, muszą być także łatwo spawalne i łatwo obrabialne.

budowa
Bloger: Times Square Public Relations
Na podstawie danych z: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 600 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub budowa hal przemysłowych nakierowanym strumieniem wody z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w hucie i mogą stanowić cenne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla użytkownika tych narzędzi.
Bloger: Arek
2023/01/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.