Temperatura
badania, laboratorium
Bloger: Army Medicine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które urządzenia są stosowane do odczytu odczynu ph

W szkole zdobywamy wiedzę na temat tego, co wpływa na przykład na odczyn wody i jak owy odczyn da się zmienić. Zdarza się również, że otrzymujemy od nauczyciela papier lakmusowy, który daje możliwość określenia odczynu, zależnie od tego, jak się zabarwi możemy powiedzieć, czy odczyn danej substancji, w tej sytuacji płynnej jest zasadowy, obojętny albo kwaśny.
Łożysko
Bloger: CARLISLE HVAC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wykorzystywane w hydraulice siłowej łożyska skf cechują się wysoką jakością

Rozwiązania współczesnego przemysłu wykorzystywane są w przeróżnych dziedzinach, dzięki czemu można zaobserwować wyraźny postęp technologiczny. Jest to ważne i umożliwia na realizowanie coraz większych działań. Rozliczne przedsiębiorstwa, jakie trudzą się fabrykacją pojedynczych elementów dzięki użyciu nowoczesnych technologii potrafią podwyższać ich jakość i poszerzać swoją działalność na rynek internacjonalny. To natomiast ma kolosalne znaczenie dla gospodarki państwa i rozwoju poszczególnych branż.
szkło-żaroodporne

Do czego wykorzystuje się żaroodporne szkło?

Jeśli marzymy o kominku nie zastanawiamy się nad tym, że stosuje się w nim szkło żaroodporne. Jednak rzeczywistość jest taka, że tylko takie właśnie szkło może zostać wykorzystane w kominkach. Wiemy, że mamy bardzo wysoką temperaturę w kominku, a jeśli stworzeniu zamknięcia do kominka, to trzeba kupić do niego pasujące szkło. Producenci tego rodzaju szkła m.in. sprzedają takie szkło hurtowo dla przedsiębiorstw produkujących zamykane kominki, ale również my sami możemy kupić tego typu szkło tworzone na wymiar specjalnie dla nas.
automatyka
Bloger: Karen Baijens
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sklep Automatyka proponuje wiele rodzai urządzeń posiadających wykorzystanie w zakładach, w samochodach czy w domu

Automatyka jest w wszelkim punkcie, gdzie są budowle i ludzie. Sprzęty automatyczne są w zakładach, w wozach, a też w naszym mieszkaniu. Jest pomocna codziennie w różnorodnych branżach przemysłu.
czujnik temperatury
Bloger: tomasz przechlewski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Ph metr musi być dokładny

Z niektórych urządzeń korzystamy a nawet o tym nie wiemy. Jest sporo sprzętów, które okazują się być nam niezbędne, by w właściwy sposób wykonywać różne eksperymenty, czy żeby móc zachować niezbędną temperaturę w pokojach.
Chłodnia
Bloger: Bruce Guenter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym są komory chłodnicze, jaką sprawują funkcję oraz jak są ukształtowane?

Komory chłodnicze to duże pomieszczenia, w jakich magazynowane są rozmaite towary wymagające właściwej temperatury. W komorach chłodniczych częstokroć składuje się pożywienie, na przykład mięso, prócz tego trzyma się tam także niektóre leki. W komorach chłodniczych nieustannie musi przeważać stała, niezmieniona temperatura, wskutek tego są one realizowane niezmiernie szczegółowo, pieczołowicie oraz niezmiernie dokładnie.
Bieżnia tartanowa
Bloger: Matt Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nawierzchnie sportowe muszą być odporne na tarcie

Nawierzchnie sportowe powinny okazać się robione z odpowiedniego tworzywa
Gdy tworzymy halę sportową, albo bieżnię musimy posiadać gwarancję, że jej nawierzchnia będzie trwała oraz odporna na tarcie. Dlatego właśnie powinniśmy się koncentrować tylko na tych materiałach, które idealnie nadają się na nawierzchnie sportowe i dadzą nam pewność, że nic się z nimi nie stanie, nawet jeśli będą na nie oddziaływały różne czynniki pogodowe.
maszyna2
Na podstawie danych z: morguefile.com

Niezwykle wytrzymała blacha - jak się ją produkuje

Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz świetnej ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.
zbiorniki
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest naczynie przeponowe i do czego służy?

Szukasz właściwego urządzenia technologicznego służącego do instalacji centralnego ogrzewania? Nie wiesz jaki sprzęt kupić? Już dziś to nie powinno być trudne. W tej sprawie przyda się naczynie przeponowe. Naczynie przeponowe do zamkniętych instalacji centralnego ogrzewania może być m.in. skonstruowane ze stali węglowej a także gumy syntetycznej SBR w zgodzie z normą DIN 4807-3. Takie urządzenie ma za zadanie przejąć nadmiar ciśnienia wody w układzie, który/a to wytwarza się podczas wzrostu temperatury. Największe ciśnienie robocze wynosi 4bar, a największa temperatura robocza to 99 stopni Celsjusza. A czym właściwie jest naczynie przeponowe? Lepiej wyjaśnić to na przykładzie.
agregat

Agregaty Kruzer dostarczają ciepło w twojej firmie. Zapewnij pracownikom optymalne warunki

Pracując w zakładzie pracy przywiązujemy uwagę do wielu czynników, które mogą przyczyniać się do tego, że praca będzie prostsza, przyjemniejsza czy również zdrowsza. Dotyczy to w szczególności większych zakładów przemysłowych, w których zadbanie o optymalne warunki pracy dla zatrudnionych jest niezwykle ważne. W tym względzie ważne jest odpowiednie oświetlenie, właściwa wilgotność powietrza, czy rzecz jasna odpowiednia temperatura powietrza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.