Temperatura
maszyna2
Na podstawie danych z: morguefile.com

Niezwykle wytrzymała blacha - jak się ją produkuje

Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz świetnej ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.
Chłodnia
Bloger: Bruce Guenter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym są komory chłodnicze, jaką sprawują funkcję oraz jak są ukształtowane?

Komory chłodnicze to rozległe pomieszczenia, w jakich przechowywane są rozliczne produkty wymagające odpowiedniej temperatury. W komorach chłodniczych nieraz konserwuje się pożywienie, przykładowo mięso, dodatkowo trzyma się tam też niektóre leki. W komorach chłodniczych cały czas musi panować stała, niezmieniona temperatura, wobec tego są one realizowane niezwykle precyzyjnie, rzetelnie oraz niezwykle ściśle.
zbiorniki
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest naczynie przeponowe i do czego służy?

Szukasz właściwego urządzenia technologicznego służącego do instalacji centralnego ogrzewania? Nie wiesz jaki sprzęt kupić? Już dziś to nie powinno być trudne. W tej sprawie przyda się naczynie przeponowe. Naczynie przeponowe do zamkniętych instalacji centralnego ogrzewania może być m.in. skonstruowane ze stali węglowej a także gumy syntetycznej SBR w zgodzie z normą DIN 4807-3. Takie urządzenie ma za zadanie przejąć nadmiar ciśnienia wody w układzie, który/a to wytwarza się podczas wzrostu temperatury. Największe ciśnienie robocze wynosi 4bar, a największa temperatura robocza to 99 stopni Celsjusza. A czym właściwie jest naczynie przeponowe? Lepiej wyjaśnić to na przykładzie.
agregat

Agregaty Kruzer dostarczają ciepło w twojej firmie. Zapewnij pracownikom optymalne warunki

Pracując w zakładzie pracy przywiązujemy uwagę do wielu czynników, które mogą przyczyniać się do tego, że praca będzie prostsza, przyjemniejsza czy również zdrowsza. Dotyczy to w szczególności większych zakładów przemysłowych, w których zadbanie o optymalne warunki pracy dla zatrudnionych jest niezwykle ważne. W tym względzie ważne jest odpowiednie oświetlenie, właściwa wilgotność powietrza, czy rzecz jasna odpowiednia temperatura powietrza.
Chłodziwo

Chłodziwo posiada funkcję chronić przed zagrzaniem

Czasami dochodzi do przegrzewania się obwodów
Jeśli jakaś maszyna działa już dłuższy czas, a do tego jeszcze dochodzi wysoka temperatura panująca na zewnątrz, to ma szansę się okazać, że przyjdzie do przegrzania się jej systemu. Wtedy ma szansę się okazać, że pojawi się zwarcie, zostaną wyrzucone w powietrze korki, pojawi się para ze zbiorników w których znajduje się choć mała ilość wody.
kominek
Bloger: Brasa
Na podstawie danych z: Brasa

Sprawdź czym palić w kominku?

Kominek to marzenie wielu osób. Kojarzy się z miłymi chwilami, kiedy na dworze mroźno, my jesteśmy w stanie ogrzewać się w jego płomieniach. Ta pierwotna potrzeba skupiania się wokół płomienia jest bardzo naturalna, nasi przodkowie spędzali tak czas przy wspólnym ognisku. Nie da się tak naprawdę tego opisać, to tak metafizyczne wręcz uczucie, do którego chce się wracać, kiedy tylko jest taka możliwość. Jednak kominek to także wiele powinności, a najważniejszy z nich to sprawa, czym w nim palić.
badania, laboratorium
Bloger: Army Medicine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które urządzenia są stosowane do odczytu odczynu ph

Na lekcjach dowiadujemy się sporo o tym, co wpływa przykładowo na odczyn wody i w jaki sposób owy odczyn można zmienić. Bywa też, że dostajemy od nauczyciela papierek lakmusowy, który pozwala na określenie odczynu, zależnie od tego, jak się zabarwi możemy stwierdzić, czy odczyn konkretnej substancji, w tym wypadku płynnej jest zasadowy, obojętny albo kwaśny.
opona
Bloger: Craig Sunter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wybieranie dobrych opon dla naszego pojazdu- sprawdzone marki ajk również zależność rodzaju opon od preferowanego stylu jazdy oraz warunków drogowych

Każdy kierowca przynajmniej raz spotkał się z trudnym zadaniem- wyboru opon. Na rynku dostępne jest mnóstwo modeli a także firm, produkujących opony o różnych parametrach wytrzymałościowych. Czasami trudno określić, które będą dobre dla naszego pojazdu.
autoklawy
Bloger: Veganbaking.net
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Są dobre urządzenia niezbędne do pracy

Często ludzie nie byliby w stanie funkcjonować bez maszyn. jest to związane z tym, że przyzwyczailiśmy się do wszystkiego na szybko. Najważniejsze jest dla nas to, co jest na już. Jednak prawda jest taka, że najczęściej nie da wszystkiego dowiedzieć się natychmiast. Na wyniki trzeba poczekać. Na szczęście dzięki wielu maszynom nie trzeba czekać miesiącami, a starczy kilka tygodni.
stalowa konstrukcja
Bloger: Dennis Elzinga
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym odznaczają się najbardziej wytrzymałe stale? Jakie mamy rodzaje i co powinniśmy wiedzieć w tym temacie?

Niektóre osoby mają kłopot, by odróżnić stal kwasoodporną oraz stal żaroodporną, jednakże rozwiązanie tej kwestii nie jest takie ciężkie. Jeżeli mamy z tym kłopot, dobrze przeczytać poniższy artykuł, jaki rozwiewa te znaki zapytania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.