Przeznaczenie, reguły funkcjonowania i konstrukcja siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc zagadnienie: siłownik elektryczny zbudowany jest z silnika a także przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na pęd liniowy tłoka. Żeby można było zyskiwać odpowiednio duże siły na końcówce tłoka, zwykle stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta, występują również rodzaje do użytkowania pod ziemią.

- dostawca siłowników elektrycznych]
Przyrządy, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych albo hydraulicznych i to dość znacząco - sprawdź też oferty na siłowniki (zobacz i porównaj) elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze czy olej tłoczony pompą, a energia elektryczna, co powoduje, że sterowanie i obsługa tego typu siłownika są dużo łatwiejsze i tańsze. Nie trzeba się więc obawiać o dziury, które mogłyby się pokazać w układzie zasilania siłownika, wywołując osłabienie siły działania siłownika bądź ubytek czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Kolejna rzecz, jakiej nie należy się bać to wymiana kosztownych pomp czy sprężarek. Jest to częsty problem, gdyż naturalnie się one zużywają. Instalacja kierująca siłownikiem elektrycznym jest więc istotnie mniej zawiła, a przez to tańsza i prostsza w instalacji.

Prawo działania maszyn, jakimi są siłowniki elektryczne jest bardzo łatwa - więcej informacji na stronie (Moduły liniowe). Silnik elektryczny dzięki przekładni obraca śrubą napędową, po której przesuwa się zasuwka.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Cieszymy się. Może zechcesz również przeglądnąć inne ciekawe treści? Trzeba jedynie wejść na hiperłącze do witryny (http://arapneumatik.pl/k-11-zawory-kulowe) i już.

Do nakrętki przymocowany jest tłok. Posunięcie nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji zapewnia działanie całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka budowa siłownika sprawia też, że siłownik może utrzymać wsadzony na niego ekwipunek nawet wtedy, jeśli odłączone jest od niego napięcie. Jest to cecha niesłychanie przydatna dla nas, a też bardzo komfortowa.

Inne artykuły

Od czego zależy odpowiednie planowanie produkcji w firmach, znaczenie cyklu dostaw i parku maszyn.

Fabryka przemysłowa
Bloger: Henrik Mayor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dobre kierowanie fabryką nie należy do łatwych rzeczy. Nawet przy niedużej działalności produkcyjnej konieczne jest zapewnienie wszystkich surowców, sprawności wszystkich maszyn i wyszkolonej załogi. A im firma jest większa, tym więcej będzie różnych spraw do przypilnowania, w przeciwnym wypadku jeśli na którymś etapie coś się popsuje, to może się nie udać wykonać zakładanego planu. Jedną z najważniejszych spraw w sprawnym zarządzaniu produkcją jest zapewnienie odpowiednich dostaw.


przyrządy takie jak siłowniki elektryczne wykorzystywane są najczęściej do automatyzacji bram skrzydłowych. Stworzone są one bardzo estetycznie, dokładnie i mogą transportować obciążenia nawet do 400 kg. Wygodnym rozwiązaniem są zarówno siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które można zaprogramować adekwatnie do naszych potrzeb.
2021/05/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.