Jak znaleźć wytrzymałe blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami - powodują ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy produkt jest specyficzny i w różnym stopniu przyczynia się do uszkodzeń zw. z określonym rodzajem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.

Twardość zmniejsza zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię. Twardość nie jest tylko powierzchniowa, lecz cechuje całą strukturę produktów Hardox. Proces recyklingu, na przykład fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania co do sprzętu.

Zależy to w związku z tym od natężenia przepływającego prądu, w plazmie można wyróżnić różne stany. Pierwszy z nich odznacza się tym, iż przy bardzo małym natężeniu prądu nie widzimy w ogóle światła. Następny, to przy większym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a gdy napięcie prądu będzie większa aniżeli graniczna wartość to powstaje łuk elektryczny. W takim momencie możemy przystąpić do spawania plazmą. Wtedy właśnie jest możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie takie polega na nadtapianiu i wyrzucaniu spawanego surowca ze szczeliny przecięcia bardzo silnie skoncentrowanym łukiem plazmowym elektrycznym. Posiada on dużą energię kinetyczną.

Blacha metalowa
Bloger: José Ramón Polo López
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox Extreme to powszechnie znana i ceniona stal na świecie. Wyjątkowe właściwości tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych oraz optymalnych tolerancjach wykonania mimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można przycinać, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Metoda cięcia na zimno, obejmuje cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie.

Sposób na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz przycinanie laserowe.

Docięte blachy można wiercić, gwintować, frezować, ale i zwijać do różnorodnych kształtów np. kręgów, rur lub [pasywacja] lejów itp.
2023/10/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.