W jaki sposób dbać o wóz zimą?

czas zimowy jest mało sprzyjającym okresem dla właścicieli czterokołowców - błyskawicznie zapadający zmierzch, gołoledź, ziąb, śnieg. Wszystko to sprawia, że nasz czterokołowiec wymaga szczególnej uwagi.


Felgi czerwonego BMW - przykład
Bloger: CONCAVO WHEELS
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Warto zatroszczyć się o niego tak, aby nie nawalił w trudnej sytuacji. Każdy kierowca na pewno świetnie wie, iż stan techniczny czterokołowca jest bardzo istotny. Wymiana opon czy sprawdzenie stanu amortyzatorów jest wszem i wobec praktykowane. Na nieszczęście, zapominamy jednakże o z pozoru błahych sprawach, takich jak czyszczenie felg aluminiowych jakie mogą mieć znaczący wpływ na eksploatację wozu -. Chcieliśmy zwrócić uwagę na nieco kluczowych kwestii w tym temacie. Zaopatrzenie się w fundamentalny sprzęt do odśnieżania pojazdu - szczotka oraz skrobaczka jest podstawą. Wskazane jest dokonać kupna jeszcze jesienią, aby śnieg Cię nie zaskoczył oraz nie zmusił do oczyszczania samochodu tym, co obecnie znajdzie się pod ręką. Znakomitą inwestycją będzie odmrażacz do szyb, który pozwoli błyskawicznie usunąć lód czy też szron z szyb. Miej na względzie, by oczyścić ze śniegu także dach, światła jak też maskę - spadając, może znacznie utrudnić widzialność na drodze zarówno Tobie, jak też pozostałym kierowcom.


Inne artykuły

Czym jest mobilny serwis TIR, dla kogo jest on stworzony i gdzie on w ogóle działa?

pojazd - odzwierciedlenie
Bloger: kroszk@
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W czasach PRL każdy kierowca powinien był się rozumować na swoim aucie, gdyż nie było wtenczas sieci różnych zakładów naprawczych, jakie mogły dopomóc im w wypadku potrzeby.


Często stawianym pytaniem jest, czy trzeba myć czterokołowiec zimą. Najlepszym podejściem będzie mycie ręczne - prowadzący autentycznie dbający o własny samochód nie skorzysta z myjni automatycznej podczas mrozu. Jeśli temperatura jest dodatnia, możemy zdecydować się na tenże krok - pamiętaj jednak, ażeby usunąć zalegający śnieg na wozie jak też koniecznie zainwestuj w woskowanie, co zabezpieczy podwozie przed zgubnym działaniem soli posypanej na drogach.

Jeśli bardzo ekscytuje Cię prezentowana w tym tekście kwestia, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie (https://intrader.pl/35-rozrzad). Niewątpliwie odnajdziesz tam coś ciekawego dla siebie.

Po skończonej jeździe osusz chodniki.


Nie jedynie zapobiegniesz w ten sposób bałaganowi w środku pojazdu, lecz i zabezpieczysz elektronikę przed zwilgotnieniem. Z kolei dobrze napompowane koła (opony poznań) zmniejszają prawdopodobieństwo poślizgu. Zainwestuj felgi rota, a Twój wóz zyska szykowny design.
2020/11/25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.