Przenośniki ślimakowe w transporcie w zakładach przemysłowych

Wszystkie procesy na produkcji nie mogłyby istnieć, bez odpowiedniego transportu technologicznego. Kluczowym jego zadaniem jest transportowanie następnych obrabianych elementów na konkretne etapy, gdzie poddaje się je następnym procesom produkcyjnym.
Profesjonalnie zaplanowane i poskładane systemy transportu (czytaj dalej przyczepa z plandeką) technologicznego powodują pożądaną wydajność, planowaną jakość i bezpieczeństwo pracy. Rozróżniamy przeróżne typy systemów transportu. Do najliczniej stosowanych możemy zaliczyć na przykład transport z napędem mechanicznym lub ręcznym. Mogą być one także zawieszane na specjalnej konstrukcji wsporczej. Bardzo często stosuje się systemy transportu podłogowego, które potrzebują odpowiednich wózków. Stosuje się także łańcuchowe i rolkowe.

Inne artykuły

Co łączy młyn z lotniskiem?

lotnisko
Bloger: Kentaro IEMOTO
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Coraz więcej podróżujemy po świecie, robimy to z coraz to większą chęcią. Zimą wybieramy się do gorących krajów, kurortów Egiptu, aby uciec przed polską zimą. Chociaż ostatnimi czasy jest ona trochę łagodniejsza nie zmienia to faktu iż bywa niemiła.


przenośnik ślimakowy
Na podstawie danych z: http://www.promus.katowice.pl/
Często wykorzystuje się również przenośniki ślimakowe . Są to mechanizmy, które służą do przemieszczania zboża albo pozostałych towarów sypkich na niewielkie odległości. Używa się kilka rodzajów takich przenośników. Urządzenia przystosowane do zmiany położenia pozwalają na manewrowanie zestawem podczas pracy. Dzięki uniwersalnej konstrukcji i rozmaitym częściom dodatkowym, wspomagającym pracę, jest to świetne narzędzie, wykorzystywane w wielu gospodarstwach oraz zakładach z pozostałych branż. Tego typu przenośniki - zapoznaj się z ofertą http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/ - http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/ - umożliwiają zmienienie kąta odchylenia.

Są także przenośniki w pozycji pionowej montowane na stałe, wykorzystywane do pracy przy ścianach budynków, silosów oraz pozostałych obiektów przemysłowych. Jest to ogromna zaleta takiego przenośnika, gdyż zajmuje wyjątkowo niewiele miejsca i może być częścią transportu technologicznego. Może zostać również sprzęgnięty z innymi rodzajami przenośników.
Bardzo popularne w różnych halach magazynowych są również przenośniki poziomie. Umożliwiają one zastosowanie wielu zsypów i nasypów, które mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.
Stosowanie przenośników ślimakowych w ciągach transportu technologicznego to same zalety. Przenośniki PROMUS gwarantują wielką wydajność i małe zapotrzebowanie mocy, a także niskie koszty inwestycyjne oraz eksploatacji w porównaniu z pozostałymi urządzeniami.
2021/05/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.