W jaki sposób nasze myślenie o przechowywaniu żywności zostało zrewolucjonizowane przez współczesne wynalazki

Przechowywanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, zawsze było dużym wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie pożreć wszystko od razu, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi resztkami poczęstować hieny. Później poznano konserwujące właściwości soli, a w dawnych dworkach szlacheckich cześć produktów składowano w chłodnych piwnicach albo obkładano je lodem.

izolacje.gda.pl/pl/chlodnictwo-przemyslowe,15
Bloger: Offutt Air Force Base
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rzecz oczywista istnieją również inne metody przedłużania trwałości jedzenia, a do nich na pewno trzeba byłoby wliczyć np. peklowanie, lecz w tym omówieniu skupmy się jedynie na sprawie parodniowego alb nawet kilkunastogodzinnego przechowywania różnego typu łatwo psujących się pokarmów.

Wynalezienie chłodziarki oraz zamrażarki zupełnie zmieniło nasze życie. Po części mogliśmy stać się nieco bardziej wygodnymi, gdyż nie jesteśmy zmuszeni poświęcać wolnego czasu na pracochłonne obrabiane produktów spożywczych. Po powrocie z wielkich zakupów w hipermarkecie, wystarczy wypakować kiełbasy czy sery pleśniowe z siatek, a potem poukładać je na półkach lodówki. W ten sposób przygotowywanie posiłków staje się równie nieskomplikowane, bo wystarczy otworzyć drzwi owej chłodziarki i wyłożyć na stół wszelkie produkty potrzebne do obiadu.

Inne artykuły

Jak powinno się składować leki? Jakie reguly należy spełnić, aby wszystko było w jak najlepszym porządku?

magazyn
Bloger: Texas State Library and Archives Commission
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu właściwych momentów przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zagwarantować ochronę składowanych leków. Zatem jaki powinien być przygotowany magazyn na leki?


Nie inaczej sprawa się ma w przypadku sklepów, które również muszą szczególnie zatroszczyć się o świeżość, a co za tym podąża, jakość proponowanych w sprzedaży wyrobów. Jednakże w przypadku gromadzenia łatwo psującej się żywności na masową skalę, trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że rozmiary urządzeń chłodniczych też muszą być odpowiednio duże. Dobrze wiedzą o tym właściciele ogromnych sklepów z wędlinami, którzy chcąc jeszcze bardziej powiększyć asortyment towarów, bywają zmuszeni wpisywać w Google frazę komory chłodnicze Warszawa - sprawdź komory chłodnicze - CiK Wiśniewski, aby na obszarze miasta stołecznego znaleźć sprzedawcę takich urządzeń.więcej w serwisie (przenieś mnie do strony)

Można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że wzrost popularności chłodziarek oraz zamrażarek w pewnym sensie przyczynił się do poprawy stanu higieny. Jeszcze 5 dekad temu na targach sprzedawano surowe mięso i to nawet w największy skwar. Chociaż i teraz można jeszcze spotkać takich sprzedawców, to jednakże większość łatwo psującej się żywności kupujemy w sklepach, gdzie takie towary leżą na półkach długich chłodziarek.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany tekst, koniecznie zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta i tu znajdziesz szczegółowe informacje.

A hasło komory chłodnicze Warszawa robi furorę pośród przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć w stolicy następną hurtownię z wyrobami masarskimi albo mleczarskimi.
2021/10/30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.