Sitodruk, czyli najstarsza obecnie metoda drukowania

Poligrafia stosuje rozmaite techniki wykonywania nadruków. Do naprawdę starych należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu powstania naprawdę ogromną popularnością. Nie stracił na popularności nawet aktualnie, kiedy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Z czego wynika popularność tej metody? Sitodruk to metoda znana od wieków.

maszyna do sitodruku
Bloger: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest nadal wyjątkowo popularna ponieważ można ją wykorzystać do wykonania nadruków na najróżniejszych materiałach. Na ogół technika ta jest stosowana do przygotowania nadruków na koszulkach oraz torbach , które uszyto z rozmaitych tkanin. Maszyny do sitodruku, które są wykorzystywane na chwilę obecną niewiele się różnią od maszyn stosowanych w XIX wieku. I te XIX-wieczne oraz wykorzystywane dzisiaj maszyny do sitodruku składają się przede wszystkim ze zrobionego z metalowej lub nylonowej siatki sita - ponznaj dokładniej ten sposób druku na Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że te wykorzystywane w XIX stuleciu obsługiwało się ręcznie, współczesne niezwykle często są zautomatyzowane.

Poczekaj chwilę! Zaciekawił Cię artykuł? Masz ochotę na następne dodatkowe wątki (https://www.filtry.pl/filtry-powietrza/)? To miłe. Wejdź w podany link i przekieruj się do strony z wątkami na omawiany temat.

Każda maszyna do koszulek musi posiadać przynajmniej parę takich sit, zwłaszcza wówczas,gdy planujemy zrobić barwne nadruki. Maszyna stosowana jest do nadruków koszulek zrobionych z rozmaitych tkanin. Metodą sitodruku można robić nadruki nie tylko na koszulkach. Coraz częściej wykorzystuje się ją również do wykonywania nadruków na kubkach , sztukach odzieży innych niż koszulki. Warunkiem, który jest konieczny do uzyskania dobrej jakości wydruku jest perfekcyjnie gładka powierzchnia. Nie ma za to znaczenia kształt przedmiotu, na którym ma być realizowany wydruk.


Inne artykuły

W jaki sposób powstają barwne nadruki na koszulkach?

robienie sitodruku
Bloger: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od XV wieku kiedy zaczęły powstawać drukarnie technika drukarska bardzo się posunęła. Wciąż pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie które pozwalają na realizowanie nadruków na nowych, innych niż papier, materiałach. Dość modnym rozwiązaniem jest jest sitodruk.

efekt sitodruku
Bloger: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sitodruk jest obecnie naprawdę popularny. Jest on przede wszystkim zaskakująco tani. Nadruki są bardzo trwałe, nawet te wykonane na materiałach nie niszczą się podczas prania. Idąc dalej, sitodruk umożliwia wykonanie nadruków nie tylko na tkaninach, ale też na przedmiotach wykonanych z drewna, z tworzywa sztucznego oraz z papieru. Bez względu na to, na czym zostanie on wykonany jest naprawdę trwały, nawet użytkowanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie niszczy solidnie wykonanego nadruku, dlatego też trak taśmowy do koszulek to rzecz warta zakupu - sprawdź przykładowe maszyny.
2021/07/09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.