Prąd
Agregat Hondy
Bloger: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sporo funkcjonujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu znajduje uratowanie jedynie w agregatach prądotwórczych

Dzisiaj energia elektryczna stanowi podstawę funkcjonowania praktycznie wszystkich przedsiębiorstw, firm, i domów mieszkalnych i osiedli. Wszystka awaria sieci elektrycznej wywołuje w istocie znaczny kłopot, szczególnie odnośnie spółek, które bez dopływu prądu nie są w stanie pracować. W sytuacji, gdy sieć rozdzielcza zostaje przerwana tworzą się ogromne wydatki zarówno pieniężne jak i fizyczne, więc szybkie postępowanie jest w tym przypadku wymagane, żeby zapobiec wielkich szkód.
energia elektryczna
Bloger: Tony Webster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie korzyści daje postęp świata? Dylatometr Marchettiego

Cywilizowany świat jest uzależniony od prądu. Ciężko wyobrazić sobie osiedla bez dostępu do prądu w każdym miejscu. Spora część codziennych czynności, bardzo oczywistych dla wszystkich z nas, byłoby niemożliwe do zrealizowania. Za odkrywcę elektryczności uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego filozofa. Rozwój ery prądu rozpoczął się wraz z przeprowadzeniem eksperymentu z latawcem podczas burzy.
Świnoujście, latarnia
Bloger: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Mikroelektrownie wiatrowe - zalety które niesie za sobą postawa proekologiczna pozwalające na komfort oraz oszczędność

Choć mikroelektrownie wiatrowe są w Polsce spotykane rzadziej niż zagranicą, bez wątpienia ich popularność znacznie wzrasta. Nierzadko mamy okazję obserwować ogromne elektrownie, które mają na celu produkować energię elektryczną na skalę masową. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że skutecznym sposobem na oszczędność są zarówno małe turbiny, czyli właśnie mikroelektrownie, jakie świetnie sprawdzają się przy gospodarstwach domowych.
Zasilacz impulsowy
Bloger: Pikawil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Specyfikacja zasilaczy impulsowych - w których miejscach służą nam?

Każde urządzenie elektroniczne potrzebuje zasilania. Często jest ono dostarczane w formie baterii, akumulatorów oraz stałego dopływu prądu. Zdecydowanie rzadziej wspomina się natomiast o zasilaczach impulsowych, które wypierają używane od dawna zasilacze transformatorowe.
Agregat prądotwórczy
Bloger: PromaPL
Na podstawie danych z: www.promapl.pl

Jak wybrać właściwe awaryjne zasilanie.

Na prywatną elektrownię stać właściwie niewielu, jednak do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić stosunkowo tanie, powszechnie przystępne generatory prądotwórcze, które to zasilą narzędzia elektryczne w miejscach, w których nie ma opcji podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.
prąd
Bloger: Tony Webster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka przydatnych informacji na temat zabezpieczeń przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

Energia ze słońca coraz chętniej jest wykorzystywana przy zasilaniu elektrycznych urządzeń. Oczywiście nie w bezpośredni sposób, lecz po przetworzeniu za pomocą specjalnych ogniw. A że dostępna jest bez ograniczeń i nie zanieczyszcza środowiska, to popularność jej cały czas rośnie.
agregat prądotwórczy
Bloger: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wynajem agregatów prądotwórczych okazuje się być opłacalny

Czy wymagamy ciągłego dojścia energii? Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że wiele urządzeń bez prądu nie będzie wstanie działać, a czasem przestój nie okazuje się być możliwy, ponieważ może być zależne od tego czyjeś życie. To właśnie sprawia, że szpitale, restauracje, a także ważniejsze instytucje w państwie korzystają z agregatów, dzięki którym ten prąd cały czas posiadają dostarczany, nawet wtedy gdy wszyscy w okolicy będą go pozbawieni. Ale powinno się wiedzieć, że taki agregat możemy pożyczyć jedynie na jakiś czas.
wyłączniki silnikowe
Bloger: Dvortygirl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Urządzenia elektryczne, które upraszczają nam życie

Elektryczność to ogromny wynalazek, który początkowo wcale nie był doceniony - mało osób zaraz po jej odkryciu decydowało się na instalowanie światła u siebie. Dziś nie da się obejść się bez elektryczności.


Urządzenia elektryczne, które upraszczają nam życie

Wraz ze światłem do mieszkań, bardzo powoli zaczynały wkraczać inne mechanizmy, które korzystały z takiego samego wynalazku.
elektryka
Bloger: Kullez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na czym polega zasilanie gwarantowane oraz dlaczego jest tak ważne w obecnych czasach?

Funkcjonujemy w świecie w całości uzależnionym od elektryczności. Jeśliby zabrakło nam prądu na jakiś dłuższy czas, cała planeta pogrążyłaby się w chaosie a co za tym idzie, zaistniałoby ogromnie dużo problemów, których najprawdopodobniej nie dałoby się rozwikłać.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.