Prąd
Agregat Hondy
Bloger: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sporo funkcjonujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu znajduje uratowanie jedynie w agregatach prądotwórczych

W obecnych czasach elektryczność stanowi podstawę funkcjonowania praktycznie wszystkich korporacji, spółek, oraz domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka dysfunkcja sieci elektrycznej wywołuje naprawdę znaczny problem, zwłaszcza odnośnie firm, jakie bez dopływu prądu nie mogą wykonywać pracy. W momencie, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana tworzą się wielkie wydatki zarówno pieniężne jak i fizyczne, zatem prędkie działanie jest w tym przypadku niezbędne, aby ustrzec się dużych szkód.
energia elektryczna
Bloger: Tony Webster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie korzyści daje postęp świata? Dylatometr Marchettiego

Współczesny świat jest uzależniony od sieci energetycznej. Ciężko wyobrazić sobie fabryki bez energii dostępnej w każdym miejscu. Większość zwykłych czynności, tak oczywistych dla wszystkich z nas, byłoby niemożliwe do zrealizowania. Za wynalazcę prądu elektrycznego uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego uczonego. Rozwój ery prądu został zapoczątkowany wraz z wykonaniem eksperymentu z latawcem w czasie burzy.
elektryka
Bloger: Kullez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na czym polega zasilanie gwarantowane oraz dlaczego jest tak ważne w obecnych czasach?

Żyjemy w świecie w całości uzależnionym od energii elektrycznej. Gdyby brakło nam prądu odpowiednio długi okres, świat pogrążyłby się w chaosie i zaistniałoby ogromnie dużo problemów, których najpewniej nie dałoby się rozwikłać.
agregat prądotwórczy
Bloger: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wynajem agregatów prądotwórczych okazuje się być opłacalny

Czy powinniśmy posiadać przez cały czas zapewniony prąd? Powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że sporo urządzeń bez prądu nie będzie wstanie funkcjonować, a czasem przestój nie będzie realny, ponieważ może zależeć od tego czyjeś życie. To właśnie sprawia, że szpitale, restauracje, a także niektóre instytucje w państwie korzystają z agregatów, dzięki którym ten prąd cały czas mają zapewniony, nawet wówczas kiedy wszyscy w okolicy okazują się być go pozbawieni. Lecz trzeba powiedzieć, że taki agregat możemy pożyczyć tylko na jakiś czas.
Świnoujście, latarnia
Bloger: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Mikroelektrownie wiatrowe - zalety które niesie za sobą postawa proekologiczna pozwalające na komfort oraz oszczędność

Choć mikroelektrownie wiatrowe są w Polsce spotykane rzadziej niż zagranicą, bez wątpienia ich popularność znacznie wzrasta. Nierzadko mamy okazję obserwować ogromne elektrownie, które mają na celu produkować energię elektryczną na skalę masową. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że skutecznym sposobem na oszczędność są zarówno małe turbiny, czyli właśnie mikroelektrownie, jakie świetnie sprawdzają się przy gospodarstwach domowych.
Zasilacz impulsowy
Bloger: Pikawil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Specyfikacja zasilaczy impulsowych - w których miejscach służą nam?

Każde urządzenie elektroniczne potrzebuje zasilania. Często jest ono dostarczane w formie baterii, akumulatorów oraz stałego dopływu prądu. Zdecydowanie rzadziej wspomina się natomiast o zasilaczach impulsowych, które wypierają używane od dawna zasilacze transformatorowe.
Agregat prądotwórczy
Bloger: PromaPL
Na podstawie danych z: www.promapl.pl

Jak wybrać właściwe awaryjne zasilanie.

Na prywatną elektrownię stać właściwie niewielu, jednak do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić stosunkowo tanie, powszechnie przystępne generatory prądotwórcze, które to zasilą narzędzia elektryczne w miejscach, w których nie ma opcji podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.
prąd
Bloger: Tony Webster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka przydatnych informacji na temat zabezpieczeń przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

Energia ze słońca coraz chętniej jest wykorzystywana przy zasilaniu elektrycznych urządzeń. Oczywiście nie w bezpośredni sposób, lecz po przetworzeniu za pomocą specjalnych ogniw. A że dostępna jest bez ograniczeń i nie zanieczyszcza środowiska, to popularność jej cały czas rośnie.
wyłączniki silnikowe
Bloger: Dvortygirl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Urządzenia elektryczne, które upraszczają nam życie

Elektryczność to ogromny wynalazek, który początkowo wcale nie był doceniony - mało osób zaraz po jej odkryciu decydowało się na instalowanie światła u siebie. Dziś nie da się obejść się bez elektryczności.


Urządzenia elektryczne, które upraszczają nam życie

Wraz ze światłem do mieszkań, bardzo powoli zaczynały wkraczać inne mechanizmy, które korzystały z takiego samego wynalazku.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.