Energia
wynalazca
Bloger: Tim Regan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Z tygodnia na tydzień wszystkich nas zaskakują nowe rozwiązania technologiczne pojawiające się na całym świecie

To niesamowite jak gwałtownie rozwinął się świat na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Kamieniem milowym na 100% był Internet, który stał się motorem tego rozwoju. Możliwość błyskawicznego komunikowania się i wysyłania informacji między dwoma osobami znajdującymi się na dwóch końcach świata uwolniło ogromny potencjał drzemiący w wynalazcach, konstruktorach i technologach na całym świecie.
siłownia
Bloger: iStock.com
Na podstawie danych z: iStock.com

Siłownia dla początkujących nie może okazać się zbyt forsowna

Jak powinna wyglądać dieta na siłownie?

Samodzielne treningi mało dadzą kiedy przy okazji nie będziemy stawiać na odpowiednie odżywianie. Chodzi tutaj o to, żeby wszystkie nieodpowiednie składniki zastąpić tymi zdrowymi, i jeść nie większe porcje, aniżeli rzeczywiście jest to nam niezbędne.
przemysł
Bloger: Henrik Mayor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa pomieszczeń przemysłowych.

Chłodnia to obiekt służący do przechowania artykułów w niskich temperaturach, co ma na celu zachowanie ich jakości do czasu wykorzystania. Składa się z izolowanych przedziałów składowych, także pełnej infrastruktury służącej zapewnieniu dobranej temperatury przechowywania. Zdarza się, że chłodnie to wolno stojące budynki określone tylko i wyłącznie do długotrwałego chłodzenia artykułów.
prąd
Bloger: Tony Webster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka przydatnych informacji na temat zabezpieczeń przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

Energia ze słońca jest coraz chętniej używana przy zasilaniu urządzeń elektrycznych. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po przetworzeniu za pomocą specjalnych ogniw. A że dostępna jest bez ograniczeń i nie powoduje zanieczyszczeń środowiska, to popularność jej systematycznie wzrasta.
agregat prądotwórczy

Dla licznych firm agregaty prądotwórcze są wyłącznym wyjściem w nagłej przerwie dostawy energii elektrycznej

Dzisiaj niemalże wszystkie manufaktury, gospodarstwa rolnicze, domy a także mieszkania funkcjonują przy użyciu energii elektrycznej. Zapewnia ona korzystanie z rozmaitych urządzeń w codziennym funkcjonowaniu, a w sytuacji fabryk gwarantuje ciągłość fabrykacji taśmowej.
Zasilacz impulsowy
Bloger: Pikawil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Specyfikacja zasilaczy impulsowych - w których miejscach służą nam?

Każde urządzenie elektryczne wymaga zasilania. Jeżeli nie jest ono na baterię ani akumulator, to w grę wchodzi najczęściej stały dopływ prądu regulowany transformatorem, znacznie rzadziej ekologiczne źródła energii. Rzadziej wspomina się z kolei o zasilaczach impulsowych, które wypierają używane od dawna zasilacze transformatorowe.
Agregat Hondy
Bloger: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sporo funkcjonujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu znajduje uratowanie jedynie w agregatach prądotwórczych

Obecnie elektryczność stanowi podstawę funkcjonowania praktycznie wszystkich przedsiębiorstw, firm, i domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka dysfunkcja sieci elektrycznej tworzy de facto spory problem, zwłaszcza w przypadku spółek, jakie bez dopływu prądu nie mogą wykonywać pracy. W sytuacji, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana tworzą się duże koszta zarówno pieniężne jak i fizyczne, dlatego szybkie działanie jest w tej sytuacji konieczne, by ustrzec się wysokich szkód.
konstrukjce stalowe
Bloger: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Konstrukcje offshorowe – co to jest oraz jakie jest dzisiaj ich wykorzystanie na rynku?

Nowoczesna technika pozwala człowiekowi na realizowanie wielu interesujących rozwiązań, których najważniejszym celem jest szybki rozwój. Niestety, większość maszyn potrzebuje źródła energii. Elektryczność gwarantuje w tej materii ograniczone pole do popisu. Z tego względu, tak ważna jest ropa, która zasila chociażby niektóre samochody. Sposoby jej wydobywania są cały czas ulepszane. Przykładem mogą być chociażby konstrukcje offshorowe.
grzałki
Bloger: Photographer Sergy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Grzałki - jak działają, jak są wytwarzane i do czego służą?

Jedną z podstawowych częścią używaną do grzania ciał stałych oraz płynów lub gazów są grzałki patronowe. funkcjonują one zazwyczaj w przegrodach, w metalowych częściach. Informacje techniczne świadczą o tym, że posiadają one specjalistyczną budowę, która zapewnia duże emitowanie ciepła z małych powierzchni samej grzałki.
elektryka
Bloger: Kullez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na czym polega zasilanie gwarantowane oraz dlaczego jest tak ważne w obecnych czasach?

Żyjemy w świecie w całości uzależnionym od energii elektrycznej. Gdyby brakło nam prądu odpowiednio długi okres, świat pogrążyłby się w chaosie i zaistniałoby ogromnie dużo problemów, których najpewniej nie dałoby się rozwikłać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.