Jakimi cechami charakteryzują się kominy przemysłowe ze stali?

Kominy stalowe wykorzystywane są jako sposób na odprowadzenie nagromadzonych spalin oraz gazów, które wytwarzają się w systemie grzewczym. Powstają one w wyniku płonięcia w piecach i grzewczych kotłach. Są także skutkiem niektórych procesów produkcyjnych. Kominy przemysłowe muszą być tak dobrane, aby spełniać określone dla nich funkcje. By dopasować je właściwie, trzeba przede wszystkim wziąć w rachubę, które substancje będą na nie oddziaływać w ciągu użytkowania. W tym zakresie trzeba wybrać komin, dostosowując go do tego, czy będzie on odprowadzał spaliny, powstające w ciągu systemu spalania, czy również mgły powstałe na przestrzeni produkcji.

komin przemysłowy
Bloger: André Hofmeister
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest również temperatura, jaką osiągają kominy w procesie odprowadzania spalin bądź gazów. Kominy mogą mieć różnoraką wysokość, w zależności od przeznaczenia mogą też odprowadzać spaliny - (link do strony) w ciągu powstałym naturalnie, albo za pomocą ciągu wytwarzanego sztucznie, w procesie działania specjalnych urządzeń. Kominy stalowe przemysłowe mogą być wykonane z różnych rodzajów stali. Przykłady pod tym adresem: Fhu-Andre. Do tych zazwyczaj stosowanych, należą stal zwykła i szlachetna i tworzywo aluminiowe. Wybór komina to również decyzja o jego przekroju oraz kształcie, uwzględnienie typu ochrony termicznej, działań czynników szkodliwych (w tym działania chemicznych środków). Kominy przemysłowe mogą posiadać łączenia w postaci śrub bądź być elementami spawanymi.

Inne artykuły

Suszarnie do ziarna to podstawa przy ich obróbce

podnośnik
Jeśli pracujemy w młynie, albo zajmujemy się pierwotną przeróbką ziarna, to musimy posiadać dobre urządzenia, które usprawnią nam tą pracę. Przez to właśnie należy się namyślić, co się nam tu ma szansę przydać.


Kominy stalowe przemysłowe (zajrzyj do serwisu) są raczej nieskomplikowane w montażu, są odporne na oddziaływanie na nich warunków zewnętrznych – w tym nawet niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak też czynników wewnętrznych. Dobrze przewodzą ciepło i prosto w nich uzyskać właściwy ciąg. Ten rodzaj kominów powoli zastępuje te budowane z cegieł. Kominy stalowe nie ważą dużo, można z nich wznosić wysokie konstrukcje, łatwo się je konserwuje, a również z dużą łatwością możemy je transportować. Jednak minusy tego rodzaju konstrukcji też istnieją.

Należy do nich właśnie obowiązek dbania o stałą konserwację, podatność na działanie porywistych wiatrów, które wraz z powstającą korozją, może powodować niszczenie komina, jak również brak możliwości projektowania kominów o dużej średnicy.

Dzisiaj naprawdę ciężko odnaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na rekomendowane informacje (https://www.normbud.pl/), które przyciągną Twoją uwagę.

Kominy mogą być ponadto wyposażone w drabiny, które będą umożliwiały wejście i wszelkie prace przy kominie. Następnym elementem mogą być również specjalne pomosty i galerie. Komin powinien także mieć instalację odgromową. Jeżeli komin jest bardzo wysoki, trzeba mieć na uwadze, że może stwarzać przeszkody w ruchu lotniczym, dlatego taki element odpowiednio oznakować, by był dobrze widoczny zarówno w czasie dnia, jak i po zmroku.
2019/09/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.