Gdy konieczne jest precyzyjne cięcie a także wykańczanie stali

Rodzajów stali i ich przeznaczeń jest bardzo wiele, zaczynając od zwykłej konstrukcyjnej do stali służącej w wyższym stopniu wyrafinowanym zastosowaniom, dla przykładu we wzornictwie, produkcji garnków lub jako estetyczna instalacja łazienkowa. Można również ze stali nierdzewnej robić szafy czy kasetki.


nożyce do metalu
Bloger: Bosch
Na podstawie danych z: www.bosch-media.pl
Popularność tego rodzaju stali wypływa z jej nadzwyczajnych właściwości. Dzięki obecności chromu nie wymaga ta stal dodatkowych sposobów zabezpieczenia przeciw korozji. W obecności tlenu możliwe uszkodzenia ulegają samo naprawieniu.

Dlatego stal ta jest częstokroć wykorzystywana tam, gdzie stalowe fragmenty mogą mieć częsty kontakt z wodą. Najczęściej fragmenty te muszą estetycznie się prezentować. Aby uzyskać pożądany rezultat możemy polecić szlifowanie stali nierdzewnej. Detale podane temu procesowi będą mieć wytworny matowy wygląd. Tego typu zabiegi stosuje się wszędzie tam gdzie części stalowe muszą konweniować do reszty wyposażenia, na przykład w nowoczesnych wnętrzach w których do zdobień stosowane jest aluminium razem ze stalą nierdzewną zatem konieczne jest dostosowanie wyglądu.

Samo szlifowanie stali nierdzewnej jednak to czynność która jest tylko sposobem na wykańczanie, wcześniej trzeba różne fragmenty z sobą połaczyć i dopasować do siebie. Kiedy konieczne jest ażeby przebieg ciecia stali w jak najmniejszym stopniu wpłynął na pierwotne własności materiału, rekomenduję wybranie najnowocześniejszej metody wykorzystującej strumień wody. Ciecie strumieniem wody (nie tylko stali lecz także innych tworzyw) nie powoduje zmiany ich własności np. poprzez działanie ciepła czy dalszych czynników (kwasów itp. Ponadto cięcie laserem jest metodą ekologiczną, gdyż nie wysyła szkodliwych związków do atmosfery. Poza tym możemy stosować obieg zamknięty płynów przez co ciecie wodą staje się jeszcze w wyższym stopniu ekologiczne.


konstrukcja stalowa
Bloger: Philippe Put
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli z jakiegoś powodu potrzebujemy dokładnie przeciąć nawet najbardziej twarde materiały (jak na przykład bazalt) cięcie strumieniem wody może być doskonałym wyborem. Woda pod ogromnym naporem jest z pewnością bardziej skuteczna i precyzyjna aniżeli nawet najbardziej twarde ostrza diamentowe czy wręcz laser.
2020/10/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.