Niezawodna hydraulika – jak wybierać komponenty?

Niezależnie od tego, czy potrzebne nam są instalacje hydrauliczne w branży przemysłowej, czy w prywatnej nieruchomości, należy przygotować odpowiedni projekt takiej instalacji, a później zainwestować w odpowiednie podzespoły. Hydraulika to taka dziedzina, w której nie wolno decydować się na wątpliwej jakości, tanie rozwiązania. Z jakiego powodu?


Silniki hydrauliczne
Bloger: NH53
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdzie w budowlach zlokalizowane są instalacje hydrauliczne? Przeważnie w trudno dostępnych miejscach.

Jeśli zamierzasz sprawdzić prawdziwość danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj i zweryfikuj u źródła a uzyskasz całkowitą gwarancję w tej kwestii.

Z tej przyczyny należy do ich budowy stosować wyłącznie najlepsze elementy popularnych marek. Na rynku odnajdziemy wiele rozdzielaczy czy zaworów hydraulicznych, jednak naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim produkty Rexroth HED i ZDR, rozdzielnie hydrauliczne o oznakowaniach 4WE6. Nie są to podzespoły z najniższych półek cenowych, za to mają wszystkie niezbędne atesty, a także gwarancję niezawodności. Układ hydrauliczny ma działać bez problemów przez długi czas, należy więc wybrać markowe, niezawodne produkty.

A jak wytypować sklep, w którym nabędziemy potrzebne części? Trzeba zauważyć, że większość sklepów, działających w obrębie hydrauliki, ma w ofercie 4WE6 i 4WE10 oraz Rexroth HED, jednak dobrze jest wziąć pod uwagę również inne aspekty. Po pierwsze, jeżeli nie mamy wiedzy oraz umiejętności, by zaprojektować układ hydrauliki, warto wybrać firmę, która oprócz sprzedaży części, ma w swojej ofercie również projektowanie i realizację układów.


Po drugie, dużym udogodnieniem jest działający przy sklepie serwis, do którego możemy zgłosić się nie tylko w sytuacji wystąpienia awarii, ale również wtedy, kiedy chcemy, aby przeprowadzono analizę i przegląd podzespołów, w celu wskazania stopnia ich zużycia, lub potrzeby przeprowadzenia konserwacji. Obecnie większość zakupów z różnych dziedzin życia dokonujemy w internecie, w przypadku hydrauliki może być podobnie, jednak jeśli chcemy liczyć na dodatkową pomoc także w przyszłości, musimy wybrać firmę, funkcjonującą w niedalekiej odległości od naszego miejsca pobytu, a właściwie – od miejsca instalacji układu. Wtedy możemy liczyć na fachowe doradztwo oraz oględziny układu zawsze wtedy, kiedy uznamy to za potrzebne.
2022/03/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.