Zastosowanie żurawi na budowie

Doskonale pamiętamy krajobraz naszego kraju przed rozgrywkami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Polska stała się jednym wielkim placem budowy. Postawiliśmy nowoczesne, imponujące stadiony w miastach, które miały gościć najlepszych piłkarzy starego lądu.
Powstawały nowe odcinki autostrad, jak również remontowaliśmy budynki użyteczności publicznej, jak na przykład dworce. Poza tym, powstało mnóstwo nowych hoteli i obiektów gastronomicznych, gotowych na goszczenie kibiców futbolu z całego świata.

Inne artykuły

Wynajem żurawia kiedy nie opłaca się zakup

dźwig
Bloger: Paul Sableman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żurawie budowlane to obecnie najokazalsze maszyny robocze, jakie mamy sposobność zobaczyć w otaczającej nas przestrzeni. Taki widok jest popularny szczególnie w dużych miastach, gdzie wielkość prowadzonych przedsięwzięć przy udziale żurawi jest zdecydowanie najbardziej liczna. Jak grzyby po deszczu wyrastają place budowy, gdzie montowane są nie jeden, a kilka żurawi.


Na tego typu poważnych budowach z pewnością bardzo często podziwialiśmy zgrabną sylwetkę żurawi. Jest niezbędny sprzęt przy budowie większych obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do najpotężniejszych maszyn budowlanych. Jego wysokość podnoszenia może osiągnąć nawet 100 metrów.
koparki kołowe i gąsienicowe
Bloger: mattbuck4950
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/
Żuraw budowlany (szczegóły w portalu http://www.eogniwa.pl/kategoria/wciagniki) można podzielić na dużo rodzajów. Rozróżniamy pośród nich stacjonarne albo przejazdowe, na podwoziu szynowym lub gąsienicowym. Maszt żurawia budowlanego to zwykle pionowa wieża o kratownicowej konstrukcji -. Żurawie budowlane mają parę napędów, zwykle elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za jedną czynność. Tego typu maszyny budowlane nie należą do najtańszych. Dlatego sprzedaż żurawi do bardzo dochodowy interes. Przedstawiciele najlepszych światowych producentów nie narzekają na brak klientów. Przecież bez tego typu specjalistycznego urządzenia, żadna większa budowa nie może funkcjonować.

Dla niedoświadczonych firm budowlanych dobrym wyjściem jest wynajem żurawi. W naszej ojczyźnie z powodzeniem działa dużo firm, które oferują wynajem żurawi budowlanych. Dzięki współpracy z renomowanymi markami światowymi, cieszą się one nieustającą popularnością wśród kontrahentów. Oprócz wynajmowania, takie firmy zapewniają również serwis gwarancyjny sprzedawanych oraz dzierżawionych maszyn, a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Doskonale sprawdza się też na polskim rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to na pewno doskonały sposób na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które możemy zainwestować w innym obszarze.
2022/08/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.