Przenośniki muszą być łatwe w obsługiwaniu

W jaki sposób ma się odbywać transportowanie produktów z miejsca na miejsce?
Jeśli zajmiemy się produkcją oraz magazynowaniem, to chcemy, aby wszystkie działania w naszym zakładzie były wykonywane w jak najlepszy sposób, tak żeby praca odbywała się płynnie oraz bez zbędnych postojów. Dlatego powinno się zastanowić, w jaki sposób planować przenoszenie materiałów z jednego miejsca a drugie, tak aby to wszystko okazało się być jak najbardziej wydajne.

przenośnik
Na podstawie danych z: sxc.hu
Systemy transportowe będą bardzo różnorodne Jeśli nie chcemy, żeby podwładni biegali z jednego końca magazynu na drugi, to koniecznie musimy u siebie zainstalować odpowiednio dobrane systemy transportowe (kliknij by wejść: europejskie systemy transportowe w Katowicach). Wtenczas jeden pracownik będzie układał dany przedmiot na taśmie, a drugi będzie go odbierał na jej końcu. Takie rozwiązanie spowoduje, że wszystko idzie prędzej, ponieważ podwładni niepotrzebnie nie chodzą po hali. Co więcej dobrze obmyślone systemy mają szansę się ciągnąć przez calutką firmę, to okazuje się być zwłaszcza przydatne, jeżeli konkretną rzecz potrzeba składać na różnorakich punktach, wówczas po prostu jest powoli przemieszczana do kolejnych osób.

Inne artykuły

Pierwszy lot statkiem powietrznym? Co musimy wiedzieć

parking przy lotnisku
Bloger: mezuni
Pierwszy lot samolotem jest nadzwyczajnym stresem dla wielu z nas. Moim zdaniem, wynika to z niewielkiej znajomości lotniska, prawa lotniczego bądź innych regulacji. Strach jest więc zwykłym towarzyszem, ale nie musi z Tobą podróżować! Pomimo pozorów, wszelkie procedury nie są zawiłe.


Przenośniki - okazyjne przenośniki pantograficzne- znajdź informacje - nie mogą okazać się skomplikowane
Winda przemysłowa
Kiedy pragniemy zainstalować taki system do transportowania przedmiotów, to powinniśmy się odpowiednio namyślić, które przenośniki będą dla nas najlepsze. Czy mają być one poziomie, czy pionowe, czy mają to być taśmy, czy być może łańcuchy, przez które będą wylatywały zbędne materiały. Im dokładniej to przeanalizujemy, tym większa będzie szansa, że wszystko będzie funkcjonowało w dobry sposób.

Mamy szansę tak znacznie przyspieszyć własną pracę
Trzeba zaznaczyć, że tego typu taśmy do transportu mogą nam mocno usprawnić pracę, ponieważ pracownicy mniej będą zmuszeni dźwigać, a z drugiej strony, nie będą musieli wciąż biegać po hali. Przez to należy pomyśleć nad takim rozwiązaniem.
2019/12/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.