Sport o wielu obliczach

Wielu ludzi jest miłośnikami sportu i nie da się ukryć, że te szczególnie ekstremalne zagrażają naszemu życiu i zdrowi. Jeśli chodzi o metody zapobiegania różnym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to zapewne mamy świadomość, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie należy robić niczego, co bezpośrednio może spowodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami odpowiadamy za siebie, stąd też uprawiając sport miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na nieprzemyślane zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, a więc w szczególności dzieciom, które powinniśmy uczyć, że o zdrowie należy się troszczyć i swoje oraz innych życie obdarzać szacunkiem. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a na pewno niemiłe wypadki nie będą naszym udziałem. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam dobre samopoczucie, ale również powinien być w pełni bezpieczny, dlatego róbmy wszystko, by tak właśnie było.

sportowcy
Bloger: Gabriel Porras
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, na którą dyscyplinę się zdecydujemy, zawsze na początku naszej przygody z danym sportem szczegółowo warto się zapoznać z wszystkim tym, co związane jest z bezpiecznym realizowaniem kolejnych czynności. I tak, np. naukę jazdy na nartach najlepiej zacząć we współpracy z instruktorem, a nasze poczynania w basenie niech kontroluje ratownik. Bez tego ani rusz, bowiem niewłaściwe nawyki obrane na samym początku negatywnie skutkują na przyszłość. Warto również wiedzieć, że przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu intensywnego uprawiania konkretnej dyscypliny, lekarz sportowy winien nas zbadać i ocenić, czy posiadamy niezbędne predyspozycje do danego działania.


Sprawdź też: www.rehabilitacje.org626bc___flickr_3629943983.jpg|L|W=200|ALT=rehabilitacja]
Zwykle sami niechętnie myślimy o konsekwencjach swojej nieuwagi, dlatego też tak rzadko można usłyszeć w radiu czy telewizji, iż ludzie bezmyślnie uprawiający sport doprowadzają się do stanu tak złego, że nawet trudno go sobie wyobrazić. Nie bądźmy obojętni w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Już dziś ubezpieczmy się, aby w razie nieprzewidzianego wypadku mieć zagwarantowaną pomoc medyczną, która nadejdzie od razu. Pamiętajmy, że rehabilitacja kręgosłupa, gimnastyka i inne - są dość drogimi usługami, z których można zrezygnować dzięki temu, że będziemy bezpiecznie uprawiać sport.

Inne artykuły

Jak kształtują się początki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego przygotować?

zima
Bloger: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Snowboard jest bardzo młodym sportem, pojawił się dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go natomiast może każdy z chętnych, gdyż jest sportem dla osób młodych duchem, czyli bez względu na wiek. Styl i sposób poruszania się na snowboardzie jest dość swobodny, natomiast jak się nabierze trochę wprawy, jest wręcz bezwysiłkowy. Uczenia jazdy na desce możemy zacząć dosyć wcześnie, już od 5-6 lat, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by uczyć się dosyć późno, nawet mając 60 lat. Aby natomiast właściwie się przygotować trzeba rzecz jasna zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, jak wiązania do snowboardu.


Więcej informacji:
https://www.rehabilitacje.org/kinezyterapia
2020/12/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.