Sport o wielu obliczach

Wielu ludzi jest miłośnikami sportu i nie da się ukryć, że te szczególnie ekstremalne zagrażają naszemu życiu i zdrowi. Jeśli chodzi o metody zapobiegania różnym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to zapewne mamy świadomość, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie należy robić niczego, co bezpośrednio może spowodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami odpowiadamy za siebie, stąd też uprawiając sport miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na nieprzemyślane zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, a więc w szczególności dzieciom, które powinniśmy uczyć, że o zdrowie należy się troszczyć i swoje oraz innych życie obdarzać szacunkiem. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a na pewno niemiłe wypadki nie będą naszym udziałem. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam dobre samopoczucie, ale również powinien być w pełni bezpieczny, dlatego róbmy wszystko, by tak właśnie było.

sportowcy
Bloger: Gabriel Porras
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, na którą dyscyplinę się zdecydujemy, zawsze na początku naszej przygody z danym sportem szczegółowo warto się zapoznać z wszystkim tym, co związane jest z bezpiecznym realizowaniem kolejnych czynności. I tak, np. naukę jazdy na nartach najlepiej zacząć we współpracy z instruktorem, a nasze poczynania w basenie niech kontroluje ratownik. Bez tego ani rusz, bowiem niewłaściwe nawyki obrane na samym początku negatywnie skutkują na przyszłość. Warto również wiedzieć, że przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu intensywnego uprawiania konkretnej dyscypliny, lekarz sportowy winien nas zbadać i ocenić, czy posiadamy niezbędne predyspozycje do danego działania.


Sprawdź też: www.rehabilitacje.org626bc___flickr_3629943983.jpg|L|W=200|ALT=rehabilitacja]
Zwykle sami niechętnie myślimy o konsekwencjach swojej nieuwagi, dlatego też tak rzadko można usłyszeć w radiu czy telewizji, iż ludzie bezmyślnie uprawiający sport doprowadzają się do stanu tak złego, że nawet trudno go sobie wyobrazić. Nie bądźmy obojętni w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Już dziś ubezpieczmy się, aby w razie nieprzewidzianego wypadku mieć zagwarantowaną pomoc medyczną, która nadejdzie od razu. Pamiętajmy, że rehabilitacja kręgosłupa, gimnastyka i inne - są dość drogimi usługami, z których można zrezygnować dzięki temu, że będziemy bezpiecznie uprawiać sport.

Inne artykuły

Które formy aktywności fizycznej można uprawiać zimą? Co jest najlepsze?

Bieganie
Bloger: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Z nastaniem zimy jakoś trudniej jest nam się zmusić do aktywności fizycznej. Popadamy w marazm, raczej siedząc bezczynnie, lub też przed telewizorem, wymyślając wymówki, żeby nie wychodzić z domu. A przede wszystkim najbardziej przekonuje nas podstawowa wymówka, to znaczy jest zimno i nie ma warunków. Im wcześniej wyrwiemy się z takiego stanu, tym lepiej. Możliwości jest dość dużo.


Więcej informacji:
http://www.rehabilitacje.org/kinezyterapia
2019/03/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.