W jaki sposób przygotować się do wyjścia w wyższe góry? Z którego sprzętu dobrze jest skorzystać?

Bezpieczne chodzenie po różnych górach wymaga posiadania dobrego sprzętu asekuracyjnego. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale na pewno warto o tym pomyśleć, żeby być przygotowanym odpowiednio do każdej wyprawy. Kiedy więc planujemy wyjazd w jakieś wysokie wzniesienia powinniśmy zebrać odpowiednią kwotę gotówki, aby kupić najlepszej jakości ekwipunek.


Sprzęt asekuracyjny, który może być przydatny podczas przejścia przez góry, powinien się składać z paru niezbędnych rzeczy. Są to przede wszystkim rękawiczki bez palców. Są przydatne
wspinaczka skalna
Bloger: sunriseOdyssey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
dla osób o wrażliwszych rękach, jak i dla tych, którzy podczas wspinaczki chwytają się stalowej liny. W niektórych miejscach, w jakich są wystające włókna, z jakich składa się lina, które mogą poranić ręce. Możemy również kupić mocniejsze rękawiczki rowerowe, dobrze jeżeli nie będą one za bardzo drogie, bo dość szybko się niszczą.

Kolejny typ sprzętu to kijki teleskopowe, które znacznie ułatwiają poruszanie się w górzystym terenie, pozwalają jednocześnie przenieść trochę ciężaru ciała na ręce, są również przydatne, żeby zachować równowagę na nierównych ścieżkach. Raki oraz czekany są niezbędne, żeby w bezpieczny sposób pokonywać ośnieżone miejsca w wyżej położonych partiach. W wielu miejscach nawet późnym latem występują w górach płaty śniegu, są również całoroczne, strome pola śnieżne.https://www.kormoran-rowy.pl/ hotel spa morze bałtyckieW tego typu miejscach raki jak i czekany są niezbędne, by zachować wysoki poziom bezpieczeństwa (więcej tutaj!). Na koniec warto powiedzieć o karabinkach i pętli z taśmą. Są niezwykle więcej tutaj!tuacjach awaryjnych lub do chwilowego przepięcia plecaka do stalowej linki.


Dłuższą pętlę z zawiązanymi na niej węzłami da się użyć do bezpiecznego asekurowania osoby mniej doświadczonej w tych miejscach, w jakich lina metalowa jest rzadko przytwierdzona do ściany. W takich sytuacjach, znajdujący się na przodzie i posiadający większe doświadczenie turysta może zamontować taką pętlę do kotwy nad niebezpiecznym odcinkiem, a nie aż tak doświadczony partner może skorzystać z następnych oczek taśmy jako miejsc, do jakich wpina się jeden karabinek zestawy. Dzięki temu możliwa jest lepsza asekuracja, która zabezpiecza uczestników wyprawy.
2022/11/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.