W jaki sposób nowoczesna metalurgia wspiera przemysł, zastosowanie blach trudnościeralnych.

Stal jest bardzo ważnym materiałem konstrukcyjnym. Wynalezienie metod jej obrabiania było bardzo znaczące dla rozwoju ludzkości i bardzo przyczyniło się do wzrostu naszej cywilizacji. Współcześnie najróżniejsze elementy stalowe wykorzystywane są w większości gałęzi przemysłu. W pierwszej kolejności korzysta z nich budownictwo.


Pręty ze stali używane są jako główny składnik betonu, ale coraz częściej także całe konstrukcje robi się właśnie z tego materiału. Kolejną gałęzią przemysłu która wykorzystuje cięcie (więcej) jest motoryzacja. Samochody złożone są w dużej mierze właśnie ze stali, a przecież corocznie produkuje się ich bardzo duże ilości. I mowa tu jest jedynie o , a
produkcja stali
Bloger: Karl-Ludwig Poggemann
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
przecież dołożyć do tego trzeba autobusy, samochody ciężarowe i wiele maszyn i urządzeń przemysłowych. One również będą potrzebować sporych ilości stali, czasami o specjalnych parametrach. I nowoczesna metalurgia dostarcza im takiej stali, bo przez ostatnie lata ogromnie się tu zmieniło, powstało dużo nowoczesnych odmian stali do wielu zastosowań.

Jednym z chętnie wykorzystywanych odmian takich materiałów jest stal hardox - Stal modelu Hardox. Jej cechy spowodowały, że inżynierowie od razu ją polubili, i dziś jest bardzo chętnie używana w wielu nowoczesnych urządzeniach. Najbardziej istotną zaletą blach hardox jest bardzo duża odporność na ścieranie. Dzięki temu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie ten czynnik jest kluczowy, więc w pierwszej kolejności w przemyśle budowlanym i wydobywczym. Elementy zrobione z takiej stali są bardzo odporne na zużycie, co przekłada się na koszty użytkowania sprzętu.


Planowe naprawy są dużo rzadsze, więc urządzenie zwyczajnie pracuje, a nie stoi w warsztacie. Blachy trudnościeralne wykonane z tej odmiany stali są jednak dość proste w obrabianiu. Wszystkie najważniejsze operacje, typu zginanie albo cięcie dokonywane są przy pomocy zwykłych maszyn, więc każda firma bez problemów sobie poradzi z wykonywaniem z nich potrzebnych elementów. Przez to ich popularność cały czas rośnie, co ma przełożenie na jakość sprzedawanych urządzeń.
2020/10/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.