W jaki sposób działa zestaw rozrządu i w jaki sposób o niego prawidłowo się troszczyć?

System rozrządu jest jednym z najbardziej istotnych elementów w silnikach spalinowych używanych współcześnie w samOChodach.


Zadaniem zestawu rozrządu jest podawanie napędu z koła pasowego na tzw.
miasto


wałki rozrządu, które mają na celu wprowadzać w ruch popychacze oraz umożliwiać dopływ do cylindrów mieszanki paliwowo-powietrznej. Kolejnym obowiązkiem jest usunięcie z nich tzw. produktów spalania. Działanie zestawu rozrządu powoduje, że silnik działa w sposób poprawny, natomiast samochód (zobacz zestaw naprawczy do kół) może osiągać odpowiednie parametry. Zestaw rozrządu podlega cyklicznej wymianie, gdyż jest to zwykła część eksploatacyjna. Częstotliwość wymiany przeważnie jest ustalana przez producentów samochodów. Cykliczna zamiana całego zestawu rozrządu jest bardzo istotna, ponieważ dla przykładu pęknięty czy posiadający wyłamane ząbki pasek rozrządu może być źródłem uderzenia tłoka w otwarty zawór, co powoduje wygięcie zaworów i pęknięciem tłoków.


szybkie audi
Bloger: Cars Of Berkshire
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


szkoła


Konsekwencją tego jest z kolei uszkodzenie całego silnika. Skutki mogą być niezwykle groźne i wielu użytkowników po takiej awarii zmuszona jest zamieniać cały silnik. W trosce o długotrwałą oraz sprawną eksploatację samochodu, znaczna większość specjalistów zaleca dobieranie zestawów rozrządu, które się cechują bardzo dużą jakością. Jakość tę gwarantują takie zestawy, które znajdziesz jedynie w niezwykle dobrych sklepach motoryzacyjnych, które mają produkty prestiżowych wytwórców. Jakikolwiek zestaw rozrządu, który jest dostępny na rynku, jest seryjnie nowy i jest objęty pełną gwarancją producenta na 12 albo 24 miesiące.
Jeśli interesuje Cię zakup całego zestawu rozrządu do swego samochodu, to wybierz dla przykładu w markecie online firmę pojazdu, model, rocznik oraz wersję silnika.
2022/06/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.