Wózki magazynowe - maszyny, które gwarantują przenoszenie produktów w dużych ilościach

Praca w magazynie nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy jest on duży i znajduje się w nim mnóstwo regałów z bogatym asortymentem. Istnieje jednakże kilka rozwiązań na to, aby ułatwić oraz usprawnić pracę na magazynie. Rzecz jasna koniecznie powinno się zadbać o to, by asortyment dobrze posortować. W tym celu warto wyposażyć magazyn w regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale również łatwe jego przenoszenie. Jednak do tego celu poza regałami niezbędne będą wózki widłowe.


Wózek widłowy
Bloger: Michael Gil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wózki o których mowa to maszyny, które umożliwiają przenoszenie produktów w większych ilościach z jednego miejsca na inne. Ponadto za ich pomocą możemy sięgnąć po asortyment umieszczony na najwyższym regale. () Jest to więc funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia postawienie nawet wysokich regałów i optymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie.

Wózki widłowe zakupuje się zależnie od potrzeb – należy na początek zastanowić się na jaką wysokość maksymalnie poustawiamy artykuły, jak również jaki ma być udźwig. Dzięki temu skupimy się tylko na tych modelach, które spełniają nasze oczekiwania. Wybór jest niewątpliwie duży i chodzi w tym wypadku nie tylko o wspomniane parametry, ale także o inne, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależeć będzie po pierwsze czy wózek będzie pracował niewielkim kosztem, a po drugie czy będzie wystarczająco cichy. W szczególności koszt paliwa jest dla firm istotny. Do wyboru mamy wózki na prąd, na gaz wodociągi i ropę - każdy z nich ma swoje plusy i minusy, o które warto wypytać sprzedawcę, zanim kupimy konkretny model.


Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe można kupić nowe lub używane. Można także zdecydować się jedynie na wynajem wózka, jednak jest to mało opłacalne, gdy nasza działalność skupia się na polityce magazynowej na co dzień. W takim wypadku warto zainwestować w maszyny, które posłużą nam przez wiele lat. Nie jest to sprzęt wymagający, jednakże trzeba umieć się nim posługiwać i w tym celu na rynku udostępnia się szkolenia dotyczące operowania tego rodzaju pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym obszarze, żeby praca z magazynowanym towarem była bezpieczna i sprawna.
2023/06/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.