Wytwarzasz jakieś towary? Zarejestruj, jak zdołasz usprawnić działanie swojej firmy!

Wszelki przedsiębiorca czynny w sektorze przemysłowym wie, jak zasadnicze jest zauważenie wadliwych produktów i usuwanie ich z linii produkcyjnej. Tym więcej zdaje sobie sprawę, jak rewelacyjnie byłoby zupełnie redukować straty wypływające z produkcji niepełnowartościowych towarów.


firma
Bloger: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W sektorze przemysłowym obszerne zastosowanie posiadają systemy wizyjne (kliknij stronę). Określane są inaczej wizją przemysłową. To złożenia kamer, sprzętu ubezpieczenie maszyn oświetleniowego, procesorów i różnych wspierających sprzętów, których zadaniem jest wyłapanie danych o nieprawidłowo wytworzonych produktach oraz przerobienie tychże danych w ten sposób, by wyeliminować je z taśmy produkcyjnej. Zależnie od jakości kamery oraz dyspozycji obliczeniowej komputera realne jest zbadanie w ten sposób na przykład koloru, kształtu, struktury czy położenia określonego przedmiotu. Połączenie takiego układu z botami przemysłowymi umożliwia niemal natychmiast odpowiadać na zasygnalizowane błędy.


W naszych warunkach wizji przemysłowej eksploatuje się głównie do kontroli. Tak zwana wizyjna kontrola jakości pozwala na wyeliminowanie wadliwych towarów już po sfinalizowaniu biegu produkcji . Wolno ocenić, iż jest to względnie późna reakcja. Z drugiej jednak strony, z tej przyczyny można usunąć z przepływu nawet całą serię kiepsko wykonanych materiałów, nim jeszcze pojedzie do hipermarketów i zepsuje opinię producentowi.


Inne artykuły

Podarek dla kierowcy - akcesoria samochodowe dla każdego

wykładziny samochodowe
Bloger: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie każdy posiadacz czterokołowca uwielbia czasem coś w nim zmienić. Akcesoria do samochodu to doskonały pomysł na zrobienie kierowcy miłej niespodzianki, niekoniecznie kosztownej.


Tym samym zastosowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w szanujących się warsztatach produkcyjnych. Jest to szczególnie znaczące w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym bądź motoryzacyjnym.
2023/06/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.