Centra pomiarów i kontroli – jaka jest ich rola?

Producenci maszyn są zobowiązani do wykonania procedury oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), która precyzuje ustandaryzowany poziom bezpieczeństwa, zapewniający luźny ruch produktów na terenie Unii Europejskiej. Poprzez wystawienie oświadczenia zgodności i oznaczenie jej znakiem CE zaświadczają oni, że urządzenie albo maszyna spełnia wszystkie bazowe wymagania tego dokumentu dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

maszyna
Na podstawie danych z: sxc.hu
Ocena bezpieczeństwa maszyn oraz zagadnienia projektowania maszyn i przygotowywania ich materiałów informacyjnych to temat rzeka. W przypadku projektantów maszyn do ich oceny konieczne jest wzięcie pod uwagę szeregu danych (parametrów) dotyczących komponentów stosowanych w tworzonym systemie bezpieczeństwa. Są parametry określające najczęstsze przyczyny awarii. Ocenia się także poziom możliwej skuteczności komponentu.

Do wielu ocen stosuje się rozmaite aparaty sprawdzające.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis transport samochodów z holandii.

Od pewnego czasu restrykcje związane z systemami bezpieczeństwa i zagadnieniami typu: ocena dostawców albo ich kategoryzacja, są zaostrzone. Firmy produkujące i dystrybuujące komponenty będą powinni zapewnić swoim kontrahentom pakiet kompleksowych informacji, co z pewnością będzie istotne do wytypowania właściwych aspektów, jak http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zrownowazony_rozwoj_csr/bsci_pl/bsci.htmlów nie posiada odpowiednich danych lub funkcjonują one w takim kształcie, że aby dostać informacje zgodne z nową normą, projektant musi wykonać dodatkowo sporą ilość kalkulacji pomocniczych a ponadto złożyć gwarancję, iż wzięte zostały pod uwagę właściwe parametry. Dochodzą do tej kwestii także kwestie praktycznej strony rozumienia przepisów, którym podlega ocena bezpieczeństwa maszyn.

Oczywiście rodzą się tu kwestie różnego rozumienia pojęć normy oraz selekcjonowania wszelkich maszyn i ich elementów. Dodatkowo dyrektywa reguluje także sprawę bezpieczeństwa związaną z obsługą urządzeń zgodnie z załączonymi instrukcjami obsługi. Integralnym elementem dostawy produktów jest właśnie instrukcja obsługi. Błędne informacje znajdujące się w instrukcji mogą mieć konsekwencje prawne, jeśli przyczyniły się do wypadku w trakcie jej działania.
2021/09/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.