Jak uzyskać pomoc w odprawie celnej?

Handel międzynarodowy to dziś najważniejsza gałąź handlu w ogóle. Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej ściągają atrakcyjne cenowo artykuły zza granicy, sprzedając je na miejscu po wyższej cenie. Część właścicieli sklepów zniechęca się jednak z powodu złożonych procedur celnych.


Jeżeli chcemy zacząć importować towary z Chin, albo z innych państw, a obawiamy się, że z powodu niewiedzy oraz braku doświadczenia, ściągniemy na siebie jakieś kłopoty, warto skorzystać z fachowej pomocy. Doświadczona firma spedycyjna każdego dnia ma do czynienia z odprawą celną, z łatwością da sobie zatem radę z dopilnowaniem wszelkich formalności, dotyczących dokumentacji, lub kominki nowoczesne kamień uiszczenia obowiązkowych opłat.
spedycja
Bloger: Barry Lewis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Prawda jest też taka, że firma spedycyjna ma już swoje układy, może więc przyspieszyć proces sprowadzenia towaru zza granicy. Jeżeli planujemy sprowadzić towar, mamy do wyboru różne sposoby transportu. W przypadku wielkogabarytowych oraz ciężkich przedmiotów najlepszym wyborem jest rzecz jasna fracht morski, albo spedycja kolejowa - czytaj więcej . Zanim podejmiemy decyzję co do metody transportu, sprawdźmy ceny, ale i dowiedzmy się, jaki będzie czas realizacji zamówienia. Najczęściej transport drogą morską trwa dłużej, lecz jest również tańszy i umożliwia przetransportowanie towarów niemal z każdego zakątka globu.

Spedycja kolejowa to rozwiązanie stosunkowo szybkie, trzeba jednak pamiętać, iż nie wszędzie znajdują się szlaki komunikacji kolejowej, umożliwiające transport towarów. Niezależnie od tego, jaką metodę transportu towarów wybierzemy, czeka nas jeszcze odprawa celna. Do czasu transportu należy więc doliczyć parę dni, a czasem nawet tygodni, niezbędnych na dokonanie formalności celnych - dowiedz się więcej o transporcie towarów . Pamiętajmy, aby przechowywać wszelką dokumentację spedycyjną, wiążącą się z transportem towarów, tak, aby w razie jakichkolwiek problemów mieć potwierdzenie swoich uczciwych zamiarów. Przy pierwszych kilku razach formalności mogą nas przytłaczać i rozsądnie jest skorzystać ze wsparcia firmy spedycyjnej, później jest to już tylko nasza decyzja, czy wolimy zająć się wszystkim osobiście i nieco zaoszczędzić, czy też wolimy komuś zapłacić i jedynie oczekiwać na towar.
2023/02/11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.