Przezorny zawsze ubezpieczony - z jakiego powodu jest to takie istotne?

O ile podczas urlopu zamyślasz żeglować, jeździć na koniu, skakać z samolotu praktykować sport wyczynowo, nurkować z urządzeniem oddechowym, wziąć udział w polowaniach, praktykować wysokogórską wspinaczkę, bądź speleologię musisz rozszerzyć swój turystyczny pakiet ubezpieczeń o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, gdy wybierasz się na wycieczkę z biurem podróży, dostajesz zwykle podstawowy pakiet turystyczny, zwany standardowym. Złożony jest on najczęściej z ubezpieczeń od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW) a również wydatków na leczenie (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Kiedy jednakże spędzasz urlop powiązany z ryzykiem, winieneś dopłacić do ubezpieczeń określonych w pakiecie podstawowym. W wypadku uprawiania sportów ekstremalnych lub sportów znacznego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą zwiększyć się nawet do 300 procent w stosunku do ubezpieczenia standardowego.

Inne artykuły

Fachowa produkcja sprężyn różnorodnego typu

Pracownik produkcyjny
Bloger: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dużo firm zajmuje się współcześnie profesjonalną produkcją sprężyn oferując sprężyny rozmaitego typu. Na rynku zdołamy wypunktować sprężyny naciskowe, naciągowe, na domiar tego bardzo popularne są również kształtowe bądź też skrętowe. Typów sprężyn jest naprawdę niemało i są one używane w rozmaitych branżach. Oprócz standardowych rodzajów sprężyn mnóstwo producentów oferuje również produkcję sprężyn na ponadplanowe, indywidualne zamówienie Klienta, tak więc możliwe jest zamówienie definitywnie nietypowych sprężyn, jakich na co dzień nie odszukamy w ofercie większości firm.


Zależy to od propozycji, obszaru oraz sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, porównaj tu. Jednakże warto to uczynić, bowiem w razie wypadku ubezpieczenie obejmie też m.in. koszta akcji ratunkowej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszta helikoptera. To nadzwyczaj kosztowne akcje. Jak wynika z danych jednej z firm ubezpieczeniowych, koszty transportu poszkodowanego narciarza z gór do szpitala to około 2 tysiące euro.

Tymczasem akcje poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz wielu ratowników są to koszta blisko kilkudziesięciu tys. euro. Jeżeli więc jedziesz na eskapadę z biurem turystycznym i chcesz uprawiać tego typu sporty, powiadom o tym biuro. Każdy legalnie funkcjonujący touroperator powinien swego klienta ubezpieczyć, również oferując mu polisę związaną z praktykowaniem sportów ekstremalnych.
Najczęściej biura same oferują klientowi ubezpieczenie sportowe, ewentualnie żądają pisemnej deklaracji, iż się z podobnej propozycji rezygnuje, ponieważ dla przykładu wykupiło się ubezpieczenie gdzie indziej.

Polisę turystyczną zdołasz kupić bardzo łatwo przez sieć internetową, bez wychodzenia z domu. Gorzej będzie, jeżeli tramp wykupi w biurze turystycznym domyślną usługę, zaś w trakcie urlopu zdecyduje się na praktykowanie sportów wyczynowych po czym wydarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wówczas podróżny sam musi pokryć niezwykle duże koszta pobytu w szpitalu.
2023/04/30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.