Przezorny zawsze ubezpieczony - z jakiego powodu jest to takie istotne?

O ile podczas urlopu zamyślasz żeglować, jeździć na koniu, skakać z samolotu praktykować sport wyczynowo, nurkować z urządzeniem oddechowym, wziąć udział w polowaniach, praktykować wysokogórską wspinaczkę, bądź speleologię musisz rozszerzyć swój turystyczny pakiet ubezpieczeń o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, gdy wybierasz się na wycieczkę z biurem podróży, dostajesz zwykle podstawowy pakiet turystyczny, zwany standardowym. Złożony jest on najczęściej z ubezpieczeń od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW) a również wydatków na leczenie (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Kiedy jednakże spędzasz urlop powiązany z ryzykiem, winieneś dopłacić do ubezpieczeń określonych w pakiecie podstawowym. W wypadku uprawiania sportów ekstremalnych lub sportów znacznego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą zwiększyć się nawet do 300 procent w stosunku do ubezpieczenia standardowego.

Zależy to od propozycji, obszaru oraz sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, porównaj tu. Jednakże warto to uczynić, bowiem w razie wypadku ubezpieczenie obejmie też m.in.

Czy potrzebne jest Ci istotne omówienie (https://sensive.pl/) tego zagadnienia z różnymi detalami? Przygotowaliśmy dla Ciebie dobrą wiadomość - odszukasz je w tym linku.

koszta akcji ratunkowej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszta helikoptera. To nadzwyczaj kosztowne akcje. Jak wynika z danych jednej z firm ubezpieczeniowych, koszty transportu poszkodowanego narciarza z gór do szpitala to około 2 tysiące euro.

Inne artykuły

Windsurfing – przegląd istotnych informacji. Praktyczny poradnik dla tych, którzy chcą się nim zainteresować

Windsurfing
Bloger: Albert Torelló
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zatoka Helska uważana jest za jedno z topowych miejsc do surfowania w Polsce i jedno z lepszych nad całym Morzem Bałtyckim. Nie powinien zatem dziwić fakt, iż wyjazdy windsurfingowe cieszą się coraz większą popularnością. Surfować możemy oczywiście na własną rękę i wiele osób właśnie tak robi. Potrzeba do tego jednak ogromnego samozaparcia, wielu wyrzeczeń, a przede wszystkim wiedzy również na temat stosowanego sprzętu. Nie każda osoba ma tak wiele wolnego czasu żeby tym wszystkim się interesować.


Tymczasem akcje poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz wielu ratowników są to koszta blisko kilkudziesięciu tys. euro. Jeżeli więc jedziesz na eskapadę z biurem turystycznym i chcesz uprawiać tego typu sporty, powiadom o tym biuro. Każdy legalnie funkcjonujący touroperator powinien swego klienta ubezpieczyć, również oferując mu polisę związaną z praktykowaniem sportów ekstremalnych.
Najczęściej biura same oferują klientowi ubezpieczenie sportowe, ewentualnie żądają pisemnej deklaracji, iż się z podobnej propozycji rezygnuje, ponieważ dla przykładu wykupiło się ubezpieczenie gdzie indziej.

Polisę turystyczną zdołasz kupić bardzo łatwo przez sieć internetową, bez wychodzenia z domu. Gorzej będzie, jeżeli tramp wykupi w biurze turystycznym domyślną usługę, zaś w trakcie urlopu zdecyduje się na praktykowanie sportów wyczynowych po czym wydarzy się nieszczęśliwy wypadek.

Pytacie czasami o naszą kolejną stronę. Oto ona. Należy kliknąć w ten link i można zobaczyć ponadto następne ciekawe posty.

Wówczas podróżny sam musi pokryć niezwykle duże koszta pobytu w szpitalu.
2020/07/31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.