Jak się przedstawiał rynek usług kurierskich przed kilkunastu laty, jak to wygląda w chwili obecnej.

Jeszcze całkiem niedawno wysłanie paczki wszystkim kojarzyło się z pocztowym okienkiem, do jakiego należało odstać swoje w kolejce. Faktycznie przez wiele lat mieszkańcy naszego kraju nie mieli żadnej alternatywy, wszystko uzależnione było od widzimisię pocztowców.

Standard usług
kurier na rowerze
Na podstawie danych z: pixabay.com
był bardzo kiepski, paczki i listy często znikały lub [glin pasywacja] przychodziły z dużym poślizgiem. Przed kilkunastu laty na rynku zaczęły działać pierwsze kurierskie firmy, jakie zaczęły rozwozić przesyłki do odbiorców. Na samym początku ich klientem przeważnie był, który za pewność i szybkość dostarczenia mógł trochę dopłacić.

Ciekawią Cię opracowane przez nas zagadnienia? Szalenie nas to cieszy. Zapraszamy więc na następny interesujący wpis, który ukryty jest pod podanym linkiem.

Poczta specjalnie się tym nie przejmowała, bowiem procent tego typu paczek duży nie był i nie stanowiły one poważniejszego zagrożenia. Wszystko się zmieniło w chwili, kiedy Polacy zaczęli kupować w serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych. Nagle zaczęło się okazywać, że zapotrzebowanie na dostarczanie przesyłek wzrasta w bardzo szybkim tempie, a w przedświątecznym okresie wręcz jest kataklizm, i to właśnie elektroniczny handel stał się ogromnym źródłem napędzającym ten rynek.
przesyłki
Bloger: Rob Lawton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Aktualnie firmy które obsługują krajowe i zagraniczne przesyłki zadomowiły się mocno w naszym kraju, odbierając dużą jego część byłemu monopoliście. Znacznie poprawił się standard usług, a równocześnie znacznie zmniejszyły się ceny. Już obecnie firma kurierska (jak Firma patronservice) nie będzie sobie liczyć za przesyłkę krajową więcej niż dwadzieścia złotych, a jeżeli ktoś prowadzi firmę i podpisał umowę, to liczyć może na jeszcze mniej.


Inne artykuły

Rozkręcanie sklepu w sieci to świetne ułatwienie dla każdej grupy ludzi bez względu na wiek

kłótnia
Bloger: simpleinsomnia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Cywilizacja dynamicznie się rozwija. Każdy uznany biznesmen musi być na bieżąco z najnowszymi technikami w marketingu aby jego firma była uznawana na rynku.


Każdy, kto oferuje określony towar powinien myśleć o tym, że w salonie stacjonarnym dotrze on do o wiele mniejszej ilości przykładowych konsumentów niż jeśli by pojawił się w sieci.
W zasadzie ceny kurierskich przesyłek są na podobnym poziomie, co ceny przesyłek pocztowych, a jednak nadal można liczyć na znacznie lepszą jakość obsługi. Standardem jest, że wszystkie kurier przesyłki wysłane w jednym dniu już da dobę będą u odbiorcy, a co jeszcze, będą dostarczone przez kuriera prosto do miejsca, w jakim się będzie przebywać - inne wątki tutaj. W przypadku poczty już tak dobrze nie ma, bo najczęściej listonosz pozostawi jedynie awizo, a później swoje w kolejce będzie trzeba odstać. Z tego też powodu rynek usług kurierskich bez przerwy rośnie i nic nie będzie wskazywać na to, żeby się miał zatrzymać.
2020/03/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.