Dlaczego dysze do obsługiwania gazu płynnego są odmienne niż do gazu ziemnego?

Zachowanie bezpieczeństwa w swym mieszkaniu jest sprawą kluczową. Dla przykładu powinniśmy być pewni, że znajdująca się w kuchni kuchenka gazowa działa tak, jak trzeba.


Dlatego też trzeba się upewnić, że najbardziej istotne jej części są dobre oraz nie zużyte długim działaniem.


Jednym z tego typu elementów jest dysza - tutaj -, która jest obecna przy jakimkolwiek palniku. Nie jest to element zbyt drogi, jej wymiana nie jest także szczególnie trudna, ale niezwykle ważny jest odpowiedni dobór takiego produktu do naszej kuchenki. Rzecz jest w tym, że do zasilania kuchenek wykorzystuje się dwa typy gazu: ziemny oraz propan-butan. Każdy z nich wymaga odmiennego rodzaju dyszy, a zdecydowanie większość dysz jest przystosowana do gazu ziemnego. Stosowna informacja znajduje się w instrukcji obsługi danego Urządzenia. Dysze do gazu ziemnego różnią się przede wszystkim średnicą. Istnieją 3 ich rodzaje: mały, średni i duży. Są one przeznaczone każda do innej wielkości palników. Ponadto dysze do gazu ziemnego odróżniają się od wykorzystywanych do gazu typu propan-butan swymi parametrami.

Nieprawdopodobnie interesujący artykuł, prawda? Jeżeli również tak uważasz, to wejdź inne pomocne artykuły, które pochłoną Cię totalnie.

Mają one inną konstrukcję oraz moc znamionową. W wypadku dysz przeznaczonych do kuchenek na gaz ziemny będzie ona znacznie niższa.


Inne artykuły

Filtry paliwa i filtry powietrza w wozie - kiedy trzeba je wymienić i z jakiego powodu jest to ważne?

filtry paliwa
Bloger: mezuni
Filtry w wozie należy systematycznie wymieniać, ponieważ w przeciwnym razie może grozić to awarią oraz sporym szkodom. Wobec tego każdy kierowca, który dba o swój wóz, naturalnie winien pomnieć o wymianie filtrów powietrza oraz paliwa w samochodzie. Kiedy jednak powinno się to uczynić?


dysza
Bloger: kev-shine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Naturalnie nie jest to wyłączna różnica, gdyż kuchenki na gaz płynny powinny mieć dysze przystosowane do pracy pod bardziej znaczącym ciśnieniem. Mogłoby ono wynosić ok. 36 mbar w wypadku tych na gaz propan-butan i ok. 15-20 mbar w wypadku dysz przystosowanych do obsługiwania gazu ziemnego. W związku z tym, dysze do gazu płynnego są większe, bardziej solidne i w większym stopniu wytrzymałe.


Naturalnie przez wzgląd na bezpieczeństwo swoje i innych ludzi, w przypadku konieczności wymiany dysz, najlepiej byłoby przekazać tę pracę wykwalifikowanym fachowcom.
2020/02/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.