Obecnie rozwój technologiczny przebiega w niespotykanym dotąd tempie.

W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny odbywa się w nieosiągalnym dotąd tempie. Zwyczajną stała się sytuacja, gdzie telefon zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uważany jest za staroć, który należy jak najszybciej wymienić.


Cloud
Bloger: Chris Potter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Codziennie w telewizji lub longi solar 350 internecie widzimy mnóstwo reklam ukazujących kolejne nowinki technologiczne oraz zachęcających do ich jak najszybszego zakupu. Spora część z nich od swoich poprzedników różni się tylko odrobinę większym ekranem lub troszkę szybszym procesorem. Czasami pojawiają się jednakowoż innowacje, które faktycznie mogą ułatwić życie. Jedną z takich innowacji mogą być dane w chmurze (Interesujące informacje o danych w chmurze). Co prawda nie jest to przełom na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednak obecnie korzysta z nich zdecydowana większość ludzi często nawet nie wiedząc o tym. Dane takiej jak np. listy naszych kontaktów, kopie zapasowe plików, zapisy naszych rozmów, czy nawet coś tak banalnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości przypadków są automatycznie przechowywane w chmurze, jeżeli tylko urządzenie z którego korzystamy jest podłączone do internetu. Taka sytuacja ma oczywiście zarówno wady, jak i zalety. Niewątpliwie zapisywanie danych w chmurze może się przydać np. w sytuacji gdy zmieniamy smartfon i po włączeniu nowego wystarczy zalogować się na własne konto, a wszystkie dane jak na przykład lista kontaktów czy też ustawienia aplikacji automatycznie pojawią się na nowym sprzęcie. W aspekcie wad powinno się wspomnieć zwłaszcza o zagadnieniach bezpieczeństwa. W ostatnim czasie kilkakrotnie mogliśmy przeczytać o aferach, w których wyciekły prywatne zdjęcia gwiazd. Takie sytuacje sugerują, że technologia ta nie jest do końca bezpieczna, nie tylko dla ludzi sławnych, ale także dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wymienienia przykładem rozwoju technologicznego jest powstanie otwartych systemów operacyjnych. Ten rodzaj systemów operacyjnych jest konkurencją dla klasycznego oprogramowania. Wyróżnia je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych konsekwencji można je dowolnie modyfikować. Przykładem takiego wolnego oraz otwartego oprogramowania może być centos server, który ostatnio zyskuje na popularności - Więcej szczegółów o centos server.


Podsumowując postęp technologiczny jest częścią naszego życia i w tym momencie raczej nie da się go już powstrzymać. Codziennie korzystamy z nowoczesnych, czasem nawet nie zwracając na to uwagi. Nowinki te mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian, ale także niekorzystnych sytuacji.

Czy prezentowany temat Cię zaciekawi? Wejdź także na pomocne wpisy zawierające równie istotne informacje, które zapewne całkowicie Cię wciągną.

Istotne jest, aby stosować je z rozwagą oraz pamiętać, iż to technologia musi pracować na nasze konto, a nie odwrotnie.
2021/04/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.