Czemu jakość jest tak ważna? Jakie są przykłady stosowania dobrych praktyk?

Nie bez przyczyny mawia się, że ważniejsza jest jakość niż ilość. Jeśliby nawet jakiś sprzedawca zaoferował wiele artykułów, jakie nie do końca nam odpowiadają, to my i tak zdecydujemy się na jeden, sprawdzony, jakościowy produkt. Tak to najczęściej działa.


Wiadomo czego oczekiwać po takim artykule, dlatego najczęściej po niego sięgamy, kupujemy go, korzystamy z niego za każdym razem. Dzięki temu zyskują klienci, którzy wiedzą z czym maja do czynienia, jak i producenci, ponieważ ich produkty są kupowane przez klientów.
Istnieje tak właściwie całkiem dużo certyfikatów, dzięki którym wiemy, że konkretny artykuł jest tym, któremu warto zaufać. Jednym z bardziej znanych certyfikat >> certyfikat iso 14001ów i znaków jakości jest Iso 50001 . To dosyć nowa, międzynarodowa norma, która odnosi się do systemu zarządzania energią. Jest przygotowana trzymając się europejskiego standardu EN 16001. Norma posiada zastosowanie dla każdej organizacji i to niezależnie od położenia, jak i wielkości albo branży. Szczególnie bierze pod uwagę firmy, które stosują procesy energochłonne lub wypuszczają znaczne ilości gazów cieplarnianych. Odpowiedzialne zarządzanie zasobami energetycznymi jest bardzo ważnym elementem wizerunku firmy. W ciągu ostatniej dekady w naszym kraju nastąpiły ogromne postępy w zakresie efektywności energetycznej. Coraz większa ilość organizacji już aktualnie odgrywa ważną rolę w walce z efektem cieplarnianym, przy okazji minimalizując swoje koszty w wyniku oszczędności energetycznych. Inną ważną normą jest certyfikat (najnowszy artykuł) Globalgap. To odpowiedź na coraz wzrastające wymagania konsumentów. Nadrzędnym celem tego typu systemu jest zagwarantowanie bezpieczeństwa produkcji żywności w gospodarstwie. Zadanie tego rodzaju jest realizowane poprzez gospodarowanie w sposób zrównoważony, zgodnie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.
Certyfikat
Bloger: Michael Coté
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Produkty które takim kodeksem objęte powinny spełniać określone wymogi.


Nawozy muszą być używane w optymalnych dawkach, najlepiej w oparciu o badanie próbek gleby i zapotrzebowanie roślin na tego typu składniki. Muszą być magazynowane w sposób, który gwarantuje uniknięcie skażenia wód gruntowych. Jakość produktu natomiast gwarantują przykładowo analizy pozostałości środków ochrony roślin, jakie muszą być wykonane przez kompetentne laboratorium.
2018/08/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.