Czy dobrać przyczepę nową czy kilkuletnią oraz czym się należy kierować wybierając używaną?

Dużo osób namyśla się czy dobrać przyczepę nową, czy też używaną. Rolnicy pamiętają, że dobry sprzęt w gospodarstwie to podstawa. Stają jednak przed wyborem przyczepy nowej i używanej.
Przyczepa nowa to nakład pieniężny około trzydziestu tys. złotych. Jeżeli zdecydujemy się na przyczepę używaną, nakład pieniężny zmniejszy się o połowę. Pamiętać trzeba, że kupowanie używanego sprzętu to w każdym przypadku ryzyko. Często się zdarza, że pięknie pomalowana przyczepka jest poważnie zużyta. Wyremontowanie takiej przyczepy może pochłonąć duże koszty. Może jednak trafić się okazja i można kupić przyczepę w dobrym stanie. Jeśli wcześniejszy posiadacz dbał o przyczepkę, wtedy mamy pewność, że wszystko działa. Rolnicy często kupują także przyczepy samochodowe, jakie potem przerabiają na własny użytek. Tego typu przeróbkę przyczepy wykonuje się, aby otrzymać homologację oraz żeby móć zarejestrować przyczepę jako przyczepę rolniczą. Decydując się na zakup przyczepy używanej, musimy zastanowić się, jakiego stanu technologicznego sie spodziewamy, żeby był on dla nas satysfakcjonujący.


przyczepa
Bloger: roovuu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najważniejszy jest stan skrzyni ładunkowej. Należy sprawdzić stan burt i łączących je klamer. Można by mieć nawet problem z zamknięciem burt, jeżeli przyczepa jest zużyta. Może mieć to wpływ na szczelność przyczepy. Zamiana skrzyni ładunkowej to koszt około 15 tysięcy. Rolnicy jednak naprawiają skrzynię we własnym warsztacie i wtedy wychodzi taniej. Przy zakupie używanej przyczepy trzeba sprawdzić również ramę. Powinna ona równo przystawać do skrzyni. Potem trzeba obejrzeć stan zawieszenia.

Czy posiadasz wątpliwości odnośnie do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/silniki-do-samochodow-ciezarowych/) na przedstawiane zapytanie - niewątpliwie będą one niezwykle ciekawe.

Resory można by wymienić w kwocie ok. 500 złotych. Układ hamulcowy jest również bardzo istotny.
Jeżeli przyczepa posiada zepsuty tłok, wymiana jego to koszt około tysiąca złotych. Nowa przyczepa jest kosztowna. Ale w późniejszej perspektywie to może być w większym stopniu opłacalne.
2022/02/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.