Jak duże może być poprawne ciśnienie krwi?

Szumy w uszach, bóle głowy, znużenie czy zasłabnięcia, mogłyby być symptomem kłopotów z ciśnieniem. Dowiedz się, który z ciśnieniomierzy zrobi najbardziej precyzyjny pomiar.


Za poprawne ciśnienie krwi uznaje się wartość pomiędzy 120/80 a 139/98 mm słupa rtęci (mmHg).


dietetyk
Bloger: Phillip Pessar
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


sklep
Bloger: Felixe


Nadciśnienie diagnozuje się wtedy, gdy w czasie dwóch kolejnych wizyt lekarskich ciśnieniomierz pokaże ponad 140/90 mmHg. Jeżeli ciśnienie utrzymuje się poniżej 160 mmhg, mamy w takiej sytuacji do czynienia z hipotonią, zatem niedociśnieniem tętniczym. Nadciśnienie tętnicze dotyczy nawet co trzeciego pełnoletniego człowieka. Długo nie daje wyrazistych objawów, a nie leczone może nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów, czy też nawet do śmierci. Groźne jest także niedociśnienie tętnicze, które powodować może omdlenia i przyczynia się do niezbyt dobrego samopoczucia, nudności, znużenia, wyczerpania czy migreny. Obowiązkiem eksperta przy wykonywaniu poprawnego pomiaru jest badanie w gabinecie lekarskim - odpowiedni odczyt w złączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalisty pozwalają na postawienie poprawnej diagnozy i zaoferowanie efektywnego leczenia.


Inne artykuły

Producent regałów metalowych gwarantuje ich trwałość

regały
Bloger: HONDA
W marketach chcemy pomieścić jak najwięcej przedmiotów, na jak najmniejszej przestrzeni, dlatego nie powinno nikogo zaskakiwać, że możemy w nich najczęściej spotkać kilkupiętrowe regały, na których postawione okazują się być przedmioty podług ich typów.


Gdy badanie w uwarunkowaniach domowych wykazuje wartości poprawne, z kolei w czasie kolejnych wizyt lekarskich obserwuje się wzrost ciśnienia, to zachodzi tzw. efekt białego fartucha. Taka reakcja może zaistnieć w sytuacji stresowej, z kolei bez wątpienia wizyta u doktora często budzi obawy u chorego, co natomiast powoduje pobudzenie układu nerwowego, skutkiem czego przyrost ciśnienia tętniczego.

Czy myślisz, że znajdziesz potrzebne informacje dotyczące opisywanego zagadnienia? Naturalnie, że tak - przejdź do tekstu (https://btune.pl/) i kliknij w odnośnik tutaj.

W takiej sytuacji warto skontrolować ciśnienie w domu zakupując dobrej jakości ciśnieniomierz, zanotować pomiary i skonsultować się z doktorem. W aptekach oraz sklepach medycznych można znaleźć dużo ciśnieniomierzy, dla przykładu automatyczny, zakładany na nadgarstek.


Przyrząd mierzy ciśnienie przy pomocy mikroportu, który wychwytuje uderzenia krwi o ściany naczyń krwionośnych. Takie narzędzia cechują się najniższą dokładnością, z tego też powodu nie są zalecane dla osób ze stwierdzonym nadciśnieniem.
2022/07/10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.