Apteczka samochodowa - przymusowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Każdy kierowca, posiadający auto, powinien pomnieć o tym, iż apteczka samochodowa to konieczne, wręcz zasadnicze zaopatrzenie samochodu! Z apteczki samochodowej zdołamy skorzystać my sami, chociaż nie transportujemy jej jedynie dla siebie.

pierwsza pomoc
Bloger: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy świadkami karambolu samochodowego, nasza apteczka może komuś uratować istnienie.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego artykułu i czytaj o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Wskutek tego nawet jeżeli nie wiemy, w jaki sposób udziela się pomocy drogowej - wiecznie powinniśmy mieć apteczkę samochodową. Przypuszczalne, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie karambolu będzie chciał z niej skorzystać.

Mogłoby się wydawać, że apteczka samochodowa to nie dużo, w końcu posiada ona jedynie podstawowe wyposażenie (apteczka w samochodzie). Jednak to „podstawowe zaopatrzenie” może wesprzeć w podtrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu kiedy przyjedzie pogotowie. Nie należałoby więc bagatelizować posiadania apteczki w samochodzie.

Apteczkę powinniśmy mieć przy sobie wiecznie, najlepiej w ogóle nie wyciągać jej z wozu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy bądź może na dłuższy urlop - apteczka wiecznie może Ci się przydać. () Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę potrzebnie powinno się mieć również w trakcie wyjazdu za granicę. W niektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno otrzymać wielki mandat. Policjanci wielu krajów w wielu przypadkach monitorują, czy kierowca ma zasadnicze wyposażenie samochodowe, w tym też apteczkę. Mimo, iż w Polsce panują trochę inne zasady dotyczące zaopatrzenia samochodu, to w takich państwach, jak Niemcy, Litwa, Austria lub Bułgaria za brak apteczki kierowcom grożą wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Bloger: Homeandgardners
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A jakie fundamentalne zaopatrzenie powinno mieścić się w apteczce? Na pewno nie zdoła zabraknąć tam rozmaitych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania lub gumowych rękawiczek. Ponadto w apteczce należałoby umieścić opaskę uciskową bądź trójkątną chustę, która służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednak znajdować się leki czy też środki dezynfekujące, szczególnie w płynie.

Podobnie ciekawy artykuł znajdziesz pod tym łączem - przekonasz się, że jest niezwykle wciągający, zatem przeczytaj go.

Ich rozlanie się może wywołać zniszczenie kompletnej jej zawartości.
2021/06/25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.