W jaki sposób technologia zmienia świat? trudno sobie dziś wyobrazić świat bez nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają egzystencję

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obecny świat technologiami stoi. Są wszędzie, nie jedynie w bogatszych oraz rozwiniętych krajach. Odnajdziemy takie ślady w każdej kulturze, w każdym miejscu. Być może rozwój technologiczny nie dotarł do miejsc, o których nie mamy pojęcia, gdzieś w dżungli, gdzie nikt z podróżników jeszcze nie dotarł (chociaż i tego nie możemy być pewni). W innych miejscach spotkać można te same telefony, komputery, identyczne marki i nowinki technologiczne.


tablet
Bloger: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przykłady można naprawdę mnożyć, ale pewne jest, że świat jest zglobalizowany pod kątem technologii jak nigdy wcześniej. Jednocześnie prawdą jest, że rozwój techniki, którą dzisiaj znamy nie trwa nazbyt długo, właściwie w związku z tym to jest początek tego, co jeszcze pewnie nastąpi. Powolne początki, pierwsze komputery (sprzęt komputerowy poleasingowy) i telefony to świat, jaki wydaje się daleki, choć przecież było to całkiem niedawno. Ten świat natomiast wydaje się odległy, gdyż trudno uwierzyć w to dzisiaj, w czasach, kiedy prawie każdy może sobie pozwolić na telefon lg, a w sieci z powodzeniem zabierze się za porównanie tabletów (możemy to znaleźć tutaj).

To jedynie uświadamia nam, iż rozwój technologiczny to fakt, nie ma w tym ani trochę przesady. W naszym kraju także dobrze to widać, kiedy dostępne są coraz bardziej nowe gadżety. Pewnie nie w dniu premiery, lecz w dosyć krótkim czasie po premierze. Ciężko sobie dziś wyobrazić egzystencję bez komórki albo tabletu, lecz mamy jeszcze inne możliwości, jak tom tom czy nawigacje - na Ceneo. Odeszły do historii czasy, gdy używaliśmy papierowych map, dziś gdy gdzieś podróżujemy wolimy wykorzystywać nawigacje, jaka jest intuicyjna i wygodna.


Podobnie kwestia przedstawia się z internetem, niektórzy w związku z tym nawet nie myślą o tym, jak dużo spraw już w taki sposób załatwiamy. Kto mógłby sobie wyobrazić, że dzisiaj na przykład nie robimy zakupów w sieci, przecież coraz więcej osób z tego korzysta, gdyż jest to bardzo wygodne oraz korzystne. Dzięki internetowi można również szybki sposób oraz mniej problematycznie załatwiać całą masę spraw, o czym przekonujemy się z każdym rokiem, gdy nawet urzędy mają takie ulepszenia.
2022/05/25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.