Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, podpowiedzią rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Doświadczenie nauczyło nas, że nie ma udanego przepisu na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), dziś nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że część osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy np praca szczecin? O ile w odpowiednim czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie nam groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Przed całym przedsięwzięciem, powinniśmy najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w mieście, sprawdzając jakie zawody mogą nam zapewnić sowite wynagrodzenie.

Inne artykuły

Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

okulista
Bloger: Mossy Carey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, namową rodziców, śledząc zapotrzebowania rynku pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.


pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy słowa: oferty pracy bełchatów. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie łatwiej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.
oferty pracy
Bloger: gwaar
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A może zdecydujemy się na własna działalność gospodarcza? Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.


Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje dotacje na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy okres na rynku - istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników.

Skoro masz ochotę w większym stopniu przestudiować omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link (https://grupapartner.pl/) - są tam dające do myślenia informacje.

Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Sprawdź oferty pracy Łomża. Czy nie lepiej jest być dobrym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z niedoboru konkretnych kwalifikacji jest zmuszony pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?

2023/06/26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.