W jaki sposób oraz czy w ogóle ma sens zmiana dostarczyciela gazu? Jak możemy to zrobić, jak wyglądają procedury?

Wiele osób nie jest zadowolonych z usług obecnego dostarczyciela gazu oraz myślą nad zmianą. Sprawdzają czy jest to coś możliwego do zrealizowania, oraz jak to możemy w ogóle zrobić? Całe szczęście jest taka możliwość oraz każdy może z takiej opcji skorzystać, warto więc sprawdzić, jak zrobić taką zmianę. Najpierw powinniśmy zawrzeć umowę z nowym, wypatrzonym przez nas, sprzedawcą, jaki działa na terenie dystrybutora. Potem koniecznie trzeba rozwiązać dotychczasową umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu
Bloger: Peretz Partensky
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak konsument miał do tej pory umowę kompleksową, natomiast z nowym sprzedawcą zawarł tylko na sprzedaż, to do tego należy także podpisać umowę o świadczenie usług dystrybucji gazu z dystrybutorem, czyli firmą, która dostarcza gaz.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to zobacz bez ociągania, co jest w tekście - on także zapewne okaże się godny zainteresowania!

Podstawowym warunkiem zrezygnowania z takiej umowy w momencie zmiany sprzedawcy jest długość okresu w jakim powinno się wypowiedzieć umowę -> sprawdź. Po zawarciu kontraktu z nowym dostarczycielem trzeba koniecznie podać tą informację do Polskiej Spółki Gazowniczej, jaka zajmuje się sieciami. Do zrobienia każdej z powyższych czynności użytkownik tak naprawdę może upoważnić inną osobę, na przykład nowego sprzedawcę.

Inne artykuły

Popsuło ci się auto? Powinieneś wiedzieć, gdzie najlepiej jest kupować części samochodowe

wnętrze akumulatora samochodowego
Bloger: Dilshan Jayakody
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde auto jest dobre, tak długo jak się nie popsuje. Wtedy zaczynamy skarżyć się, że już dawno należało je zmienić i nadaje się jedynie na złom. Nasze zdenerwowanie jest tym większe, gdy samochód potrzebuje części zamiennych, przez co musimy wyłożyć sporo gotówki, by je kupić. W takim momencie warto jest się orientować, w jakich miejscach najlepiej jest znaleźć części do aut, które są tanie oraz sprawdzone.


Dystrybutor musi pozwolić nam na zmienienie sprzedawcy, nie później niż w czasie trzech tygodni od momentu złożenia powiadomienia o zmianie sprzedawcy, poprzez odbiorcę lub też upoważnionego przez tą osobę sprzedawcę. Co ważne, zmiana sprzedawcy gazu nie powinna powodować zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostawy paliw gazowych. Znaczy to po prostu, że nie może być tak, że jak zrezygnujemy z umowy z jedną firmą, to przez przez jakiś czas nie będziemy mieli gazu. Cały natomiast proces więc tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u poprzedniego sprzedawcy. Najczęściej jest to jeden miesiąc.

Nowa firma zajmuje się najczęściej wszelkimi formalnościami, zaczynając od dostarczenia wypowiedzenia dotychczasowej umowy, po napisanie zawiadomienia o zmianie nazwy, aż po przekazanie go do dotychczasowego operatora. Zawierając kontrakt z nowym sprzedawcą albo wypowiadając dotychczasową, najlepiej zapoznać się z terminami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy oraz rozwiązanie starej umowy. Zmiana sprzedawcy, to znaczy nowa umowa bez sprawdzania przez klienta warunków rozwiązania starej umowy, będzie się wiązać z nieprzewidzianymi skutkami prawnymi, które wynikają dajmy na to z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, gdy dotychczasowa umowa jeszcze się nie skończyła, zaś nowa już weszła w życie.
2022/08/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.