Pług okazuje się być jedną z najważniejszych pojazdów w gospodarstwie.

Jest również urządzeniem, w jakim okresowa wymiana elementów jest nieunikniona. Kiedy istnieje potrzeba zainwestować w oryginalne lemiesze, dłuta i odkładnie, zaś kiedy wystarczy skorzystać z tańszych zamienników.
Wanna z hydromasażem
Bloger: PR Solutions
Na podstawie danych z: PR Solutions


Chociaż w ogromnych gospodarstwach coraz częściej stosuje się uprawy bezorkowe, lemiesze nadal pozostałych jednym z głównych rolniczych narzędzi. Przy jego zakupie trzeba brać pod rozwagą wiele rzeczy, a jedną z podstawowych powinien okazać się koszt i dostępność części zamiennych.


Niestety, pługi należą do tych narzędzi, w których zużycie części roboczych postępuje dość szybko, a ich całościowa wymiana może gospodarza sporo kosztować. Całe szczęście, że konieczność wymiany zużytych dłut, lemieszy czy odkładnic nie pojawia się nagle, każdy więc rozsądny rolnik ma czas na to, by zawczasu kupić potrzebne części. Nawet gdy będą one wymagać specjalnego zamówienia i czekania kilku dni na ich wysłanie.

Niniejszy artykuł ma fascynujące dane na omawiany temat - jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odszukaj stronę, która przedstawia podobne zagadnienia.

Różnice w cenie tej samej części mogą być aż kilkukrotne, a biorąc pod uwagę, że do pospolitego pługa potrzebnych jest klika, lemieszy, poruszamy się między kosztem kilkuset czy kilku tysięcy złotych. Największe znaczenie ma rzecz jasna stal, z jakiej wykonano części, a także to, które procesy poprawiające wytrzymałość były zastosowane. Warto więc wejść w te praktyczniejsze rozwiązania.


Opony
Bloger: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu


Hardox jest nazwą handlową blach bardzo wytrzymałych produkowanych w swedzkiej hucie SSAB OXELÖSUND.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, ma podobne informacje na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tu.

blachy te charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na ścieranie a także w odróżnieniu od innych, wysoką odpornością na obciążenia udarowe.
Blachy Hardox są przycinane w bardzo różny sposób: laserem, plazmą, palnikiem tlenowym, strumieniem wodnym z cząsteczkami ściernymi. Stal ta ma wielkie zastosowanie w segmentach, gdzie potrzebna jest niezwykle wysoka wytrzymałość.
2020/11/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.