Nowoczesne prepregi, a także świetny jakościowo klej żywiczny, czyli rzecz o współczesnych zastosowaniach żywicy na dwu wybranych przykładach

Żywica to substancja doskonale znana naszym antenatom, którzy umieli ją w naprawdę twórczy sposób wykorzystać, przykładowo produkując piękną biżuterię z bursztynu. Dziś słowo żywica ma w słownikach o wiele bardziej rozbudowaną definicję, niż 300 lat temu, bowiem współcześnie wytwarza się ją w sztuczny sposób.


mężczyzna rozrabia klej
Bloger: Selena SA
Kleje żywiczne mają mnóstwo zastosowań. Żywica nierzadko wchodzi w skład preparatów do przyklejania elementów podłóg drewnianych, np. klepek parkietu. Takie produkty kupują więc ci, którzy wyposażają ledwo co wybudowany dom bądź np. remontują lokum w starej kamienicy. Jednak kleje żywiczne są również wykorzystywane do klejenia plastiku i betonu - zobacz żywiczne kleje. Dlatego będąc w hipermarkecie budowlanym należy starannie czytać etykiety, aby wybrać najodpowiedniejszy produkt.


W branży motoryzacyjnej, a zwłaszcza w lotnictwie wymagane są naprawdę trwałe materiały, które będą w stanie wytrzymać działanie ogromnych sił. Jednocześnie inżynierom czasem zależy również na tym, by taki prefabrykat był w miarę plastyczny.

Czy powyższa notka przekonała Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i dodatkowo przeczytaj również wypowiedzi na temat (https://www.polnet.pl/pl/tuczniki/filmy).

Tak wygórowane oczekiwania konsumentów mogą spełnić tylko produkty najwyższej jakości, a wśród nich na pewno znajdują się prepregi. Choć na fotografiach mogą one wyglądać np. niczym zwyczajne płótno, to jednak stają się częściami składowymi pojazdów samochodowych i samolotów. Trzeba koniecznie podkreślić, że prepregi także zawierają w swoim składzie żywicę, która w znaczący sposób wpływa na cechy tego produktu.


Odkrycie syntetycznej żywicy miało dla globalnego przemysłu istotne znaczenie. Zbieranie żywicy naturalnej to pracochłonne zajęcie, więc ten fakt zapewne wpłynąłby na cenę określonych produktów. Tymczasem, jak widzimy, zapotrzebowanie na takie substancje jest dziś dość duże.
2019/07/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.